pultuszczak

Facebook


Medycyna estetyczna – bezpieczne zabiegi poprawiające urodę

2019-02-13 3:01:21
Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej doskonale łączą w sobie wysoką skuteczność wraz z bezpieczeństwem.

 

Z zabiegów medycyny estetycznej można korzystać obecnie w wielu miastach w Polsce. To chętnie wybierane usługi, które niosą ze sobą wiele zalet dla pacjentów, ponieważ medycyna estetyczna pozwala na uzyskanie szybkich i atrakcyjnych efektów zarówno u kobiet, jak również u mężczyzn.

Co dokładnie kryje się pod terminem medycyny estetycznej? Kiedy warto się na nią zdecydować? Jakie zabiegi w tej dziedzinie wybierane są najczęściej? W końcu, czy są one w pełni bezpieczne?

Medycyna estetyczna – co to jest?

Medycyną estetyczną nazywa się dział medycyny, który skoncentrowany jest na wyglądzie pacjentów. Jej głównym celem jest uzyskanie pożądanego przez pacjenta wyglądu poprzez szereg różnych procedur o niskiej inwazyjności.

Dzisiaj bardzo często medycyna estetyczna kojarzona jest z poprawą urody u osób w dojrzałym wieku, na przykład z usuwaniem zmarszczek. Warto jednak wskazać, że jest ona skierowana także do innych pacjentów, na przykład po wypadkach, poparzeniach, z wadami wrodzonymi, którzy pragną poprawić swój wygląd i pozbyć się kompleksów.

Kiedy warto korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Nowoczesna medycyna estetyczna jest w stanie pomóc pacjentom w szeregu różnych przypadków, między innymi w takich jak:

 • zmarszczki, utrata jędrności skóry, opadający owal twarzy i inne oznaki starzenia się skóry
 • wypryski, wągry oraz inne niedoskonałości skóry
 • problemy skórne – nadmierne przetłuszczanie się, suchość skóry, „pajączki”
 • przebarwienia, na przykład przebarwienia posłoneczne, starcze
 • asymetryczne, małe usta
 • blizny – pooperacyjne, pourazowe, pooparzeniowe, potrądzikowe
 • cellulit – skórka pomarańczowa, rozstępy
 • nadmierne wypadanie włosów
 • nadpotliwość

Zatem medycyna estetyczna może pomóc w niemalże każdym przypadku – także wtedy, gdy zwykłe kosmetyki oraz zabiegi kosmetyczne nie są w stanie poradzić sobie z danym problemem.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej:

 • wstrzykiwanie kwasu hialuronowego – usuwa zmarszczki, poprawia jędrność skóry i jej nawilżenie, pozwala na modelowanie partii twarzy i ciała, na przykład powiększenie ust
 • wstrzykiwanie Botoksu – toksyna botulinowa znalazła główne zastosowanie w usuwaniu zmarszczek mimicznych, ale również używana jest przy leczeniu nadpotliwości
 • mezoterapia – wstrzykiwanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry, działa przeciwstarzeniowo, poprawia witalność i ogólny wygląd skóry
 • peelingi chemiczne – wykorzystują silne kwasy, które złuszczają wierzchnią warstwę naskórka z niedoskonałościami i odsłaniają zdrową, promienną cerę
 • zabiegi wyszczuplające – lipoliza, kriolipoliza, zabiegi laserowe

To tylko wybrane zabiegi medycyny estetycznej, ponieważ w gabinetach można znaleźć ich znacznie więcej. Doświadczony specjalista będzie mógł wtedy dobrać odpowiednie postępowanie w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjenta.

Czy medycyna estetyczna jest bezpieczna?

Czy jednak medycyna estetyczna jest w pełni bezpieczna? Zabiegi te są prowadzone jako mało inwazyjne, dlatego też są znacznie bezpieczniejsze niż chirurgia plastyczna, a przy tym pozwalają na uzyskanie analogicznych efektów.

Zatem medycyna estetyczna to godne zaufania procedury. Musimy jednak pamiętać o tym, aby korzystać z nich w dobrym gabinecie, na przykład w Akademii Medycyny Estetycznej Ursynów w Warszawie. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że procedury nie będą niosły ze sobą niebezpieczeństwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *