pultuszczak




PiS odkrywa karty

2018-09-07 11:41:33

W poniedziałkowe popołudnie odbyła się konferencja prasowa, na której pułtuskie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów na wójtów gmin powiatu oraz radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego
Spotkanie poprowadził minister środowiska Henryk Kowalczyk, krótko przedstawiając kandydatów, którzy potem prezentowali swoje osiągnięcia i mówili o tym, co chcą zrobić dla swoich gmin i wyborców

CEZARY WOJCIECHOWSKI – kandydat na wójta gminy Gzy.
Wieloletni radny pełniący funkcję przewodniczącego Rady Gminy, członek Mazowieckiej Izby Rolniczej, który kandydował już na wójta i mimo przegranej, osiągnął świetny wynik. Gdy był przewodniczącym i jego ugrupowanie miało większość w Radzie, jak mówi, zmobilizowali wójta do pracy. W tamtej kadencji powstało 15 km dróg asfaltowych, wodociągi nawet na trudnych odcinkach, gdzie gospodarstwa są rozrzucone. Pozyskano wtedy sporo środków zewnętrznych na inwestycje. Teraz, zdaniem kandydata, w gminie bardzo mało się dzieje. Pozyskane środki unijne w dwóch ostatnich kadencjach to tylko 9 zł na mieszkańca gminy, gdy w innych samorządach to nawet ok. 1000 zł. Priorytetem jego działań będą oczywiście drogi, kanalizacja, przydomowe oczyszczalnie ścieków.

JAN MROCZKOWSKI – kandydat na wójta gminy Obryte.
Gdyby został wybrany ponownie, byłaby to jego trzecia kadencja, co jest najlepszym dowodem na to, że ma u mieszkańców gminy ogromny kredyt zaufania. Wcześniej był sołtysem, radnym, dyrektorem DPS w Obrytem.
Jan Mroczkowski wyraził dumę, że jest wójtem tak pięknej gminy. W latach 2013 – 2015 uruchomił dwie przeprawy promowe przez Narew, w miejscowościach Rowy (typowo rolnicza) i Zambski (turystyczna, ze względu kilkaset domków letniskowych w tej miejscowości). Wójt pochwalił się także znaczną poprawą infrastruktury drogowej – ponad 14 km dróg o nawierzchni asfaltowej, ponad 3,5 km chodników. Gmina jest zwodociągowana, udało się też wykonać kanalizację w miejscowości Sadykierz. Jan Mroczkowski wspomniał również o zmniejszeniu wydatków na oświatę, co pozwoliło przeznaczyć więcej pieniędzy na inwestycje w szkołach. Wybudowano salę gimnastyczną, wykonano termomodernizację Zespołu Placówek Oświatowych w Obrytem. W większych wsiach są place zabaw, ścieżki edukacyjne. Odnowiono wszystkie świetlice wiejskie. Jeśli wójt Mroczkowski dostanie kolejną szansę od wyborców, również stawia przede wszystkim na infrastrukturę drogową, połączenie drogowe wsi nadnarwiańskich, gazyfikację gminy, termomodernizację domów jednorodzinnych, boisko wielofunkcyjne, strażnicę OSP w Obrytem.
– Otrzymałem 700 tys. na nowy samochód strażacki. W historii naszej gminy tego jeszcze nie było! – mówi z dumą wójt Mroczkowski.

PAWEŁ LEWANDOWSKI – kandydat na wójta gminy Pokrzywnica.
Najmłodszy z kandydatów na wójtów, ale wielki społecznik, angażujący się w życie swojej Małej Ojczyzny. Jest rolnikiem i prowadzi działalność gospodarczą. Chce nadrobić zaległości drogowe w gminie, zmniejszyć wysoki dług, by była możliwość realizacji kolejnych inwestycji. Chce w końcu ukrócić proceder przywożenia odpadów, szkodliwych substancji, które psują opinię i wizerunek pięknie usytuowanej gminy. Mieszkańcy mają już dość pobłażliwości obecnych władz gminy w tej kwestii, są zniechęceni i zniesmaczeni. By to zmienić, kandydat namawia, żeby zagłosować na zmianę, na niego i nowych radnych, którzy zablokują ten proceder jednym zakazem. Paweł Lewandowski mówił też o nietrafionym jego zdaniem pomyśle budowy chlewni w Niestępowie, gdzie jest duża szkoła. Należy tę inwestycję zablokować, również ze względu na interesy okolicznych mieszkańców.
– To jest nasze podwórko i mamy prawo o nim decydować! Jako mieszkańcy gminy możemy się sprzeciwiać, a nie mówić ze jest odgórna decyzja i koniec!
Kandydat zamierza również zorganizować opiekę weterynaryjną w gminie, co jest szczególnie ważne w obliczu groźnego pomoru świń.

ADAM MISIEWICZ -kandydat na wójta gminy Świercze.
Można o nim powiedzieć wójt – weteran, od 20 lat cieszący się ogromnym zaufaniem mieszkańców gminy, potwierdzonym wynikami kolejnych wyborów, w których zawsze wygrywał w pierwszej turze, z poparciem ponad 70%. Teraz kandyduje ponownie i swoją wypowiedź rozpoczął od kontrowersyjnej decyzji likwidacji szkoły w Skaszewie. Jak poinformował, w budynku szkolnym nadal będzie funkcjonowała placówka oświatowa, prowadzona przez stowarzyszenie z Nasielska, mające 50 podopiecznych, osoby niepełnosprawne. Będzie to pierwsza tego typu placówka na terenie naszego powiatu.
Wśród swoich osiągnięć Adam Misiewicz wymienił ponad 10 km nowych dróg gminnych., przebudowę drogi powiatowej w kierunku Ciechanowa na odcinku ponad 4,5 km, place zabaw przy szkołach. 200 gospodarstw domowych dostało laptopy z pięcioletnim dostępem do internetu, również gminne placówki oświatowe. Zmodernizowano ujęcia wody w Świerczach i Klukówku.
Wójt chce kontynuować zrównoważony rozwój gminy, zadania drogowe, między innymi przebudowę najniebezpieczniejszego skrzyżowania w gminie, przy kościele w Klukowie. Marzy mu się dokończenie kanalizacji w Świerczach i dalsza rozbudowa sieci kanalizacyjnej, wymiana źródeł ciepła, również przez przyłączenie do sieci gazowej. Gminę czeka budowa urzędu, gdyż obecne warunki pracy są bardzo trudne, ale zawsze, jak mówi Adam Misiewicz, potrzeby mieszkańców były na pierwszym miejscu.
ANDRZEJ WALDEMAR KRAWCZAK – kandydat na wójta gminy Zatory.
Wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i znany trener lekkoatletyki, również dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Zatorach, zwolniony przez obecnego wójta. Prezentując kandydata, minister Henryk Kowalczyk wspomniał, że zgodnie z wyrokiem sądu było to zwolnienie bezpodstawne. Mówił również o aktywności społecznej Andrzeja Krawczaka i jego obiecującym wyniku w poprzednich wyborach, kiedy to startował do Rady Powiatu.
– Jestem jednym z was, łączę nie dzielę – zwrócił się do mieszkańców gminy Zatory Andrzej Krawczak, dodając, że lubi ludzi i rozmowy z nimi. Przeprowadził ich dziesiątki i właśnie na podstawie takich spotkań powstaje jego wciąż otwarty program wyborczy. Chce, by kierowana przez niego gmina i urząd były przyjazne mieszkańcom, by pracujący w jednostkach gminnych nie bali się mówić o tym, co im leży na sercu. Wspomniał też, że naraził się obecnej władzy protestując przeciwko wycięciu stuletniego drzewa, na którego miejscu powstała tzw. ścieżka ekologiczna.
Andrzej Krawczak obiecuje swoim wyborcom gazyfikację gminy, realizację programu termomodernizacji budynków, rządowego programu Plan dla wsi, zrealizowanie planów zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości na terenie gminy, których brak uniemożliwia niektórym uzyskanie pozwoleń na budowę własnych domów. Kandydat zapowiada też budowę pełnowymiarowej sali sportowej w Zatorach, kanalizację miejscowości Pniewo, doposażenie jednostek OSP, zorganizowanie grup wsparcia dla rolników, seniorów i osób niepełnosprawnych, zorganizowanie form spędzania wolnego czasu dla młodzieży.

ROBERT WRÓBLEWSKI – kandydat na wójta gminy Winnica.
Nauczyciel wychowania fizycznego od lat związany zawodowo i rodzinnie z gminą Winnica. Realizując swoją pasję, wychował wiele sportowych talentów, osiągających sukcesy nawet na mistrzostwach Świata.
Jak twierdzi Robert Wróblewski, zna problemy gminy, gdyż jest pełni w tej kadencji funkcję radnego i uważa, że nie wszystkie szanse na rozwój są wykorzystywane. Jak inni kandydaci stawia na drogi, ale również budowę oczyszczalni ścieków, gazyfikację dalszych miejscowości w gminie, termomodernizację i wymianę źródeł ciepła w domach jednorodzinnych. Chce też ściśle współpracować z klubami sportowymi, stowarzyszeniami, klubem emeryta, jednostkami OSP. W gminie rodzi się coraz więcej dzieci, więc potrzebna będzie również budowa żłobka.

ZENON KOWALEWSKI – kandydat na radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
Nauczyciel, dyrektor pułtuskiej JEDYNKI, zastępca burmistrza dwóch kadencji, doświadczony samorządowiec. W poprzednich wyborach do sejmiku osiągnął bardzo dobry wynik
To na szczeblu wojewódzkim zapada większość decyzji dotyczących rozdzielania środków na inwestycje dla gmin i powiatów, dlatego ważne jest, byśmy mieli tam swojego przedstawiciela. Zenon Kowalewski obecnie pracuje w prywatnej firmie, co daje mu nowe doświadczenia w kontaktach z ludźmi. W swoich działaniach chce się skupić nie tylko na drogach, ale również na przywróceniu komunikacji, np. do takich miejscowości jak Ciechanów czy Wyszków. Ważnym tematem jest też regulacja rzeki Narew, otwarcie świetlic wiejskich dla mieszkańców – emerytów. Kandydat chce po prostu pilnować naszych interesów, by WARSZAWA nie zgarniała wszystkich profitów. W tym układzie politycznym jest na jego skuteczne działanie duża szansa.

Cezary Wojciechowski

Jan Mroczkowski

Paweł Lewandowski

Adam Misiewicz

Robert Wróblewski

Andrzej Krawczak

Zenon Kowalewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *