pultuszczak

Facebook
ZWYCIĘSTWO PNIEWIANEK w BITWIE REGIONÓW w WINNICY

2022-10-19 1:20:00

II etap konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich BITWA REGIONÓW 2022 w województwie mazowieckim miał miejsce w… Winnicy

W ubiegłą niedzielę, w sali gimnastycznej PSP w Winnicy pojawiły się przedstawicielki 29 KGW z województwa mazowieckiego. Walczyły o przejście do III etapu, ogólnopolskiego finału. Organizatorem konkursu było MRiRW wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.

Powiat pułtuski reprezentowała grupa pań z KOŁA PNIEWIANKI w Pniewie w GMINIE ZATORY. Co panie zaprezentowały jury konkursu?

– Będziemy prezentować kotlety z kaszy gryczanej z dodatkiem suszonych grzybów, polane sosem z borowików z naszego Pniewa. Do tego będziemy serwować surówkę z białej kapusty z marchewką i koperkiem. Na popicie mamy podpiwek – powiedziała TYGODNIKOWI Agnieszka Szajczyk, która wraz z przewodniczącą Zofią Drabczyk, Izabelą Zawadzką i Dorota Linką stanowiły konkursową grupę. Panie prezentowały się doskonale, ubrane w białopuszczański strój ludowy.

Konkursowe danie PNIEWIANEK to wynik współpracy KOŁA z Kuźnią Kurpiowską w Pniewie, a dokładnie z szefową Haliną Witkowską, która kulinaria Kurpi Białych zna jak mało kto. Właśnie grycakami, czyli kotletami z kaszy gryczanej i sosem grzybowym panie zabłysły podczas II etapu konkursu i zdobyły PIERWSZE MIEJSCE, tym samym weszły do ostatniego etapu zmagań.

Ewa Leszczyńska, dyr. ZSCKR w Golądkowie: – Jesteśmy tu gośćmi, podziwiamy gospodynie z różnych KÓŁ, które do Winnicy przyjechały z bogactwem dań tradycyjnej kuchni, niesamowite bogactwo. Jestem pod wrażeniem – degustujemy, oglądamy…Trudno wyrokować, które KOŁO jest najlepsze, poziom jest podobny.

Zwyciężczyniom sukcesu pogratulował szef MRiRW Henryk Kowalczyk.

Kazimierz Dzierżanowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *