pultuszczak

Facebook

ŻONKILE POD PUŁTUSKIM POMNIKIEM

2021-05-06 2:01:43

19 kwietnia, przed południem, pułtuszczanie złożyli kwiaty przed pomnikiem poświęconym pamięci żydowskich obywateli naszego miasta

Żonkile i inne wiosenne kwiaty pojawiają się corocznie przy pomniku przy Kotlarskiej w rocznicę powstania w getcie warszawskim. 78. rocznicę uczciła młodzież SOSW, jak i samorządowcy – w imieniu starosty wiązankę złożył dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Robert Dynak oraz zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski.

Wraz z Aneta Szymańską, szefową Pułtuskiego Stowarzyszenia Dialogu MOST, dzięki której pamięć o pułtuskich Żydach wyraźnie ożyła, i Gilem Steinem z Tel Awiwu rocznicę powstaniu w getcie uczcił również pastor Kościoła Zielonoświątkowego (Kościół dla Pułtuska) Piotr Damps.

Dzień wcześniej w SOSW gościła prezes MOST-u Aneta Szymańska z Gilem Steinem. Przybyli na zaproszenie Małgorzaty Grudziąż, obdarowali młodzież amuletami szczęścia i zapoznali się z różnymi działaniami, czczącymi pamięć powstańców w getcie. Jakimi? Młodzież zorganizowała konkurs plastyczny Flaga Izraela, przygotowała gazetki o okolicznościowej tematyce, obejrzała film o powstaniu w getcie, uczestniczyła w akcji społeczno-edukacyjnej ŻONKILE.

Żonkile – tych nie zabrakło pod pułtuskim pomnikiem, jak i zniczy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…