pultuszczak
Znowu winna prędkość

2021-01-12 3:13:42

Zderzenie dwóch pojazdów i dwie osoby ranne w miejscowości Obryte. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zmieniająca się aura nie sprzyja jeździe. Zadbajmy o to by bezpiecznie dojechać do celu!

W sobotę, 9 stycznia,  po godzinie 13, w Obrytem doszło do zderzenia czołowego dwóch osobówek. Policjanci z ruchu drogowego ustalili, że 19-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, kierując Peugeotem na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Następnie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z pojazdem KIA. W wyniku zdarzenia drogowego, 30-letni pasażer z Peugeota oraz kierujący KIĄ z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.
Policjanci wciąż przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przy tak zmiennych warunkach pogodowych koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów – wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt – mogą skończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia.
mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *