pultuszczak

Facebook

Znieważyła i naruszyła nietykalność cielesną policjantów

2021-05-07 8:05:46

Funkcjonariusze z pułtuskiej komendy zatrzymali 25-latkę, która podczas interwencji domowej szarpała, kopała i wyzywała interweniujących policjantów. Kobiecie przedstawiono zarzut. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności

Kilka dni temu, po godzinie 18, oficer dyżurny pułtuskiej jednostki otrzymał informację o awanturze, do jakiej doszło na terenie gminy Winnica. Jak wynikało ze zgłoszenia, nietrzeźwa kobieta, awanturowała się z domownikami w obecności malutkich dzieci. Kiedy na miejscu pojawili się stróże prawa, agresja kobiety skierowana została wobec mundurowych. 25-latka wyzywała policjantów i szarpała za umundurowanie służbowe. Ponadto nie reagowała na ich polecenia i kopała ich. Kobieta została zatrzymana, a noc spędziła w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu, usłyszała zarzut naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów i znieważenia ich, po czym została doprowadzona do pułtuskiej prokuratury. Wobec 25-latki prokurator zastosował dozór policyjny, zobowiązujący ją do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w pułtuskiej komendzie.

Kodeks karny za znieważenie policjanta przewiduje karę do roku pozbawienia wolności. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…