pultuszczak
Zmywarka do małej kuchni – 5 wskazówek, które ułatwią wybór

2023-09-18 10:03:04
Szukasz zmywarki do niewielkiej kuchni? Dokładnie określ, na czym ci zależy, by zdecydować się odpowiedni sprzęt. Możesz wybierać spośród urządzeń o szerokości 60 cm lub kupić węższy, 45-centymetrowy model, który nie zabierze dużo przestrzeni. Sprawdź, czym się kierować, podejmując ostateczną decyzję!

Zmywarka do małej kuchni – najważniejsze decyzje

Wybór zmywarki to złożona kwestia. Czeka na ciebie szereg decyzji, które musisz podjąć, by wybrać odpowiedni sprzęt. Przede wszystkim określ, jakiego rodzaju sprzętu szukasz – wolnostojącego czy do zabudowy.

Wolnostojący daje ci wiele opcji ustawienia – to mocny atut w kontekście niewielkiej przestrzeni. Z kolei model do zabudowy sprawia, że wnętrze wygląda spójnie i estetycznie. Zwróć też uwagę na sterowanie – przy zmywarce wolnostojącej to łatwe i intuicyjne. Szybko też sprawdzisz, ile zostało do zakończenia cyklu zmywania. Z kolei przy modelu do zabudowy masz gwarancję, że nikt przypadkowo nie zmieni ustawień – na przykład opierając się o drzwiczki.

Ale to nie koniec niełatwych pytań! Powinieneś też wskazać, czy bardziej odpowiada ci model o szerokości 60 cm, czy węższy – o szerokości 45 cm. Naturalnym wyborem do niewielkiej kuchni jest bardziej kompaktowy sprzęt. Nie zawsze jednak zda on egzamin – większe rodziny prędzej poświęcą jedną szafkę kuchenną, by zmieścić pełnowymiarową zmywarkę.

Jak wybrać zmywarkę do małej kuchni? Kluczowe wskazówki

Wiesz już, jakie są dwie najważniejsze decyzje, które musisz podjąć, kupując nową zmywarkę. Na co jeszcze zwrócić uwagę, szukając sprzętu do niewielkiej kuchni? Oto pięć kluczowych wskazówek!

  1. Przeanalizuj, jaka pojemność urządzenia będzie ci potrzebna – jeśli często jadasz poza domem, może wystarczy bardziej kompaktowy sprzęt. Inaczej jeśli jesteś mistrzem gotowania i miłośnikiem pieczenia – wtedy dodatkowa przestrzeń w zmywarce jest na wagę złota.
  2. Zastanów się, jakiego rodzaju naczynia najczęściej zmywasz – czy zdarza ci się umieszczać w zmywarce większe gabaryty. Jeśli tak – przyda ci się sprzęt z możliwością dostosowania koszy do twoich potrzeb.
  3. Sprawdź, jakie masz możliwości aranżacyjnej. Wiele zmywarek wolnostojących ma zdejmowany blat – dzięki temu możesz precyzyjnie wkomponować je w ciąg mebli kuchennych. Sprzęt wolnostojący daje ci dużo możliwości aranżacyjnej, do zabudowy – zapewnia doskonałą estetykę.
  4. Określ, gdzie ustawisz zmywarkę – jeśli kuchnia jest połączona z salonem, istotną kwestią będzie generowany hałas. Głośno pracujące urządzenie może przeszkadzać ci w pracy lub relaksie.
  5. Zastosowane technologie – niektóre sprzęty, na przykład marki Beko, oferują niestandardowe rozwiązania, jak uchylanie drzwiczek pod koniec programu, by naczynia szybciej wyschły. Ustawiając zmywarkę na niewielkiej przestrzeni, upewnij się, że nie będzie to kolidowało z rozmieszczeniem innych sprzętów. Powinieneś mieć też swobodny dostęp do urządzenia, by łatwo je załadować i rozładować.

Nie pomijaj też istotnych kwestii, takich jak klasa energetyczna czy dostępne programy zmywania.

Jaki model wybrać? Sprawdź opcje sprawdzonych producentów, na przykład Beko. Wśród urządzeń tej firmy znajdziesz zarówno modele 45-centymetrowe, jak i 60-centymetrowe. Porównaj je i sprawdź oceny użytkowników.

Chcesz wiedzieć, jaki sprzęt będzie najlepszy? Odkryj wszystkie zmywarki Beko w sklepie MediaMarkt i przyjrzyj się uważnie parametrom!

Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *