pultuszczak
Zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

2023-06-27 4:20:56

Oficer dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał informację, że na trasie Gzowo – Pułtusk jedzie motocyklista, który dziwnie zachowuje się na drodze. Wiele wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującego jednośladem do kontroli drogowej. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Podczas minionego weekendu, w miejscowości Łubienica, patrol policyjny pułtuskiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej motocyklistę. Była to reakcja na obywatelskie zgłoszenie. Oficer dyżurny pułtuskiej komendy otrzymał bowiem informację o dziwnym zachowaniu na drodze mężczyzny jadącego motocyklem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sposób jego jazdy wskazywał na to, że jest nietrzeźwy.

Jednośladem marki Aprilia kierował 27-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze czuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie motocyklisty. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara do 2 lata pozbawienia wolności.

Skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Taka postawa jest godna pochwały. Cieszy fakt, że nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu. Również obywatele sprzeciwiają się obecności pijanych kierowców na drogach i informują funkcjonariuszy o swoich podejrzeniach.

Autor: mł. ap. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *