pultuszczak

Facebook

Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

2021-09-22 3:07:11

Wzorowa obywatelska postawa i odpowiedzialność zawsze zasługują na wyróżnienie. Dzięki dwóm mężczyznom, 58-letni nietrzeźwy kierujący, który spowodował kolizję i oddalił się z miejsca zdarzenia, został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd zadecyduje o jego dalszym losie

W miniony poniedziałek, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na DK61 w miejscowości Łubienica-Superunki, gdzie został ujęty nietrzeźwy kierujący renault, sprawca kolizji. Na miejsce pojechali policjanci. Ujęty przez poszkodowanego i świadka zdarzenia mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 58-letni kierujący renault miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mieszkańcowi powiatu makowskiego grozi grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Obywatelska postawa interweniujących mężczyzn zasługuje na pochwałę. Osoby te, widząc jadącego „wężykiem” kierowcę renault nie tylko poinformowali o swoich podejrzeniach stróżów prawa, ale też zatrzymali nietrzeźwego kierującego, a w momencie oczekiwania na ich przyjazd wyjęli kluczyki ze stacyjki pojazdu uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę 58-latkowi.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…