pultuszczak
Zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą

2021-07-15 10:18:38

Policjanci z Wydziału Prewencji kilka godzin po zdarzeniu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności

W miniony poniedziałek, w jednym ze sklepów na terenie Pułtuska, nieznany mężczyzna próbował wyjść ze sklepu i wynieść towar nie płacąc za niego. Za linią kas został zatrzymany przez pracownicę sklepu, która zażądała zapłacenia za towar. Mężczyzna jednak nie zareagował na słowa kobiety, szarpiąc wypchnął ją ze sklepu, po czym uciekł ze skradzionym alkoholem. O zdarzeniu powiadomiono natychmiast dyżurnego pułtuskiej komendy, który skierował na miejsce patrol prewencyjny. Policjanci po obejrzeniu monitoringu, rozpoznali sprawcę zdarzenia. Zaangażowanie i doświadczenie funkcjonariuszy sprawiły, że zaledwie kilka godziny od powiadomienia, rozbójnik miał już na rękach kajdanki.
Podejrzanym okazał się 26-letni mieszkaniec Pułtuska. Mężczyzna został przesłuchany, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co według kodeksu karnego grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *