pultuszczak
Zatrzymał pijanego kierowcę

2021-11-05 11:53:57

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 75-letni kierowca, wyeliminowany z ruchu dzięki interwencji policjanta w czasie wolnym od służby. Mężczyzna, łamiąc obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów, kierował vw mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia

Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pułtuskiej komendy w czasie wolnym od służby zauważył kierującego vw, którego zachowanie i styl jazdy wskazywały, że może być pod wpływem alkoholu. Kiedy pojazd zjechał na pobocze i zatrzymał się, funkcjonariusz podjął interwencję. W momencie podejścia do kierującego wyczuł silną woń alkoholu, więc natychmiast odebrał mu kluczyki i powiadomił oficera dyżurnego pułtuskiej komendy. Gdy na miejsce przyjechał policyjny patrol,  funkcjonariusz przekazał ujętego mężczyznę mundurowym. Przypuszczenia policjanta okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 75-latka blisko 2 promile alkoholu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się też, że mieszkaniec powiatu makowskiego posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, reagujmy! Zadzwońmy na numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Być może od naszej reakcji na zagrożenie będzie zależeć czyjeś zdrowie i życie. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, może ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści artykułu 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Następnie ujętą osobę należy przekazać Policji.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *