pultuszczak
Zabiła kobieta

2023-11-15 10:05:28

Po sąsiedzku.

Policjanci z Makowa Mazowieckiego zatrzymali 2 osoby w związku z zabójstwem 50-letniego mężczyzny. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy

W sobotę, 4. listopada, dyżurny makowskiej policji otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło awantury pomiędzy kobietą a mężczyzną w jednym z mieszkań na terenie Makowa Mazowieckiego. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zastali kłócącą się parę przed blokiem. Policjanci poprosili oboje o wejście do mieszkania. Po wejściu do środka mundurowi zauważyli ślady krwi na podłodze. W jednym z pokoi zobaczyli leżącego na łóżku zakrwawionego mężczyznę z ranami ciętymi. Był nieprzytomny. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia. 50-letni mieszkaniec Makowa Maz. trafił do szpitala. Niestety, mimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł w szpitalu.

46-letnia kobieta i 46-letni mężczyzna zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Badanie wykazało po 1,5 promila alkoholu w ich organizmie. Od chwili zdarzenia makowscy policjanci ustalili, że do tragicznego zdarzenia doszło podczas spotkania zakrapianego alkoholem, w którym brali udział ofiara i zatrzymani.  Najprawdopodobniej do zabójstwa doszło przy użyciu noża.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu zabójstwa 46-letniej kobiecie oraz zarzutu nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu i utrudnianie śledztwa 46-letniemu mężczyźnie. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Kobiecie grozi nawet kara dożywocia, a mężczyźnie do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Monika Winnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *