pultuszczak

Facebook

Zabawa w wysadzanie kosza

2021-11-03 12:02:42

Piromański wybryk małoletnich wandali

Pułtusk ciągle boryka się ze zbyt dużą ilością aktów wandalizmu w przestrzeni publicznej, i to mimo nieustannie doskonalonego monitoringu miejskiego. Chodzi zarówno o bezmyślne zniszczenia, jak i barbarzyńskie kradzieże. Od pewnego czasu niemal namiętnie niszczone są stylowe kosze na śmieci. Trudno zrozumieć, o co właściwie chodzi w wielu przypadkach umyślnego dewastowania mienia, na które przecież składa się cała społeczność gminna. Koszty napraw wiążą się zawsze z wydatkowaniem dodatkowych środków. Niszczone są też ponadto elewacje budynków, latarnie, znaki drogowe, elementy infrastruktury drogowej, a to niestety drogo nas wszystkich kosztuje.
W ostatnią niedzielę, wieczorem, w okolicach kładki dla pieszych, od strony Popław, dwaj zamaskowani i okapturzeni młodzieńcy przejeżdżający na rowerach w stronę miasta, podpalili i wrzucili do stylowego kosza na śmieci jakiś materiał wybuchowy (fotorelacja – po kolei jak to się działo – została załączona pod informacją). Z kosza zostały tylko strzępy! Urząd Miejski zgłosił to zdarzenie organom ścigania, ponieważ chodzi już nie tylko o chuligańską zabawę, ale wręcz o zdrowie, a może nawet życie lekkomyślnych młodych ludzi. Gdyby fragmenty rozpadającego się pojemnika na śmieci dosięgły „wyczynowców”, być może ich bliscy gorzko by teraz płakali! Była to bardzo niebezpieczna eksplozja! Apelujemy więc do rodziców nastolatków – starajcie się państwo widzieć – czym bawią się wasze pociechy!
Powtarzamy też po raz kolejny pytanie z apelu sprzed roku: czy warto wydawać publiczne pieniądze na wciąż powtarzające się przypadki napraw będących skutkiem na tyle bezmyślnych zachowań?
Jedno jest pewne – zdecydowanie przyjemniej i bezpieczniej korzysta się z ładnej, zadbanej i niezniszczonej infrastruktury. Niestety, rzeczywistość zbyt często bywa inna i zamiast wygody i zadowolenia z przebywania w przestrzeni publicznej, zbyt często można trafić na wątpliwej urody efekty chuligańskich „wyczynów”.
źródło: UM w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…