pultuszczak
WOŚP zagra, ale inaczej

2021-01-29 6:40:58

Pułtusk grał z WOŚP od 1992 roku, od początku ORKIESTRY. Zawsze entuzjastycznie i z olbrzymim zaangażowaniem wolontariuszy, sztabowców (ZS im. Bolesława Prusa), pań głównodowodzących – Jadwiga Szolc, potem Teresa Zielińska – pułtuszczan i mieszkańców powiatu. Jak zagra 31 stycznia?

29 FINAŁ WOŚP będzie inny od poprzednich, zarówno w kraju jak i w Pułtusku. Przede wszystkim nie będzie SZTABU. Na FB ZS ukazało się ogłoszenie:

W związku z sytuacją epidemiczną na terenie całego kraju nie było możliwości zorganizowania sztabu WOŚP w ZS im. B. Prusa w Pułtusku. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć WOŚP w inny sposób. Skorzystaliśmy w tym celu z eSkarbonki – wirtualnej puszki WOŚP, dzięki której można zbierać pieniądze online. Zachęcamy wszystkich do akcji wspierającej WOŚP poprzez wpłaty na naszą skarbonkę.

Celem 29 FINAŁU będzie wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Pieniądze zbierać będzie 120 tysięcy wolontariuszy, uzbrojonych w maseczki i z puszkami w rękach. Sztaby? Będzie ich w kraju 1360, między innymi w Wyszkowie, Ciechanowie, Makowie, Płońsku, Sierpcu, Nowym Dworze, Kadzidle, Glinojecku. Pracujący przy WOŚP zostaną przebadani na obecność koronawirusa.

Jerzy Owsiak: “Myślę, że właśnie online`owe wsparcie eSkarbonki i licytowanie rzeczy będzie takim najważniejszym momentem w czasie naszego FINAŁU”. Czy Pułtusk wystawi przedmioty na licytację? Jeszcze nic na ten temat nie wiadomo. – Sytuacja jest niecodzienna, pierwszy raz mamy do czynienie z takim przebiegiem FINAŁU, zobaczymy, jak się sytuacja rozwinie – mówi szefowa pułtuskiej ORKIESTRY, T. Zielińska.

Od Marysi Komsty, uczennicy PRUSA, która wspiera ORKIESTRĘ od lat, wiemy, że już wysłała na licytację – do fundacji WOŚP – własnoręcznie przygotowane rękodzieła, a dla Jerzego Owsiaka, w prezencie, jego portret na szkle.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *