pultuszczak

Facebook
WARCI SĄ NASI DRUHOWIE TAKIEJ STRAŻNICY

2022-03-31 6:20:02

W ubiegły piątek odbyła się uroczystość przekazania – na wskroś nowoczesnego – budynku STRAŻNICY OSP w Obrytem. Przybyli na nią liczni goście, uświetniła ją Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Wyszkowa, a w stronę wójta Sebastiana Mroczkowskiego popłynęły słowa pełne uznania za gospodarzenie gminą

– Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – tymi słowami rozpoczął swoje wystąpienie wójt gminy Mroczkowski. – Stoimy przed nową strażnicą, rzec by można drugim domem obryckich druhów, którzy z podziwu godnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością za życie i mienie współziomków, w rytm syreny, wyruszają bliźniemu na pomoc. Warci są nasi druhowie takiej strażnicy, takiego sprzętu. Nie byłoby dzisiejszej uroczystości, gdyby nie zaangażowanie pana marszałka Adama Struzika, jego empatia, wrażliwość i otwartość na potrzeby tych, którzy chcą służyć bliźniemu. Dziś dziękuję za wsparcie materialne i duchowe. Jest pan przyjacielem naszej gminy.

 

Mówców było wielu. Prezes Zarządu OSP w Obrytem Tomasz Dana odniósł się do nowej strażnicy, “remizy z prawdziwego zdarzenia, przestrzeni, która przeszła najśmielsze marzenia i oczekiwania” (koszt inwestycji półtora miliona zł) oraz do zaangażowanych w pomoc druhów, w tym wójta Mroczkowskiego, który to pozyskał środki na budowę remizy.

Adam Struzik, marszałek WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO przywołał sprawę “wydatkowania środków od początku powstania województwa mazowieckiego, od 23 lat (ponad sto milionów zł)”. – Bardzo się cieszymy, że w tej przepięknej gminie możemy zrobić następny krok. To piękne miejsce – dom kultury, strażnica i jej otoczenie, odnowiony kościół – idziemy wszyscy do przodu. Marszałek podkreślił również rolę wójta Mroczkowskiego i radnych w dziele rozwoju gminy. (Samorząd Mazowsza dofinansował modernizację budynku obryckiego OSP w kwocie 900 tys. zł).

 

Nowo oddany obiekt oraz samochód strażacki, krzyż i obraz św. Floriana poświęcił obrycki proboszcz, ks. Cezary Siemiński. Tuż po przecięciu wstęgi wójt Mroczkowski wręczył podziękowania osobom zaangażowanym w budowę strażnicy oraz w pozyskanie samochodu.

Jarosław Kalinowski, europoseł, doceniając zaangażowanie aktywnych druhów, zaprosił ich do Brukseli. Starszy brygadier Maciej Piątek podkreślił fakt, że “jedna z czołowych jednostek w naszym powiecie zyskuje wyższy stopień gotowości bojowej, a wynika on z przyjęcia w użytkowanie pięknego nowoczesnego obiektu strażnicy oraz rozbudowy potencjału o samochód – cysternę”. W dalszej części uroczystości wystąpili: radny wojewódzki Mirosław Augustyniak i wicestarosta Beata Jóźwiak.
Tekst i zdjęcia Grażyna M. Dzierżanowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *