pultuszczak

Facebook
W STREFIE UŚMIECHU

2022-12-08 6:20:39
Dobry pomysł na pracę i życie to coś, do czego dążymy. Pani Kasia, z wykształcenia nauczycielka, ma to szczęście – POŁĄCZYŁA JEDNO Z DRUGIM
Miejsce jej pracy to GODAN STREFA UŚMIECHU PUŁTUSK. Katarzyna od poniedziałku do piątku, wraz z mężem Piotrem, zajmuje się tworzeniem dekoracji balonowych z okazji najróżniejszych okazji, więc chrzcin, komunii, ślubów, urodzin, imienin, osiemnastek, dwudziestek, trzydziestek itd. Tworzą ścianki do zdjęć, ścianki balonowe, oczywiście.Ścianki balonowe ściankami balonowymi, a ponadto pani Kasia zajmuje się sesjami bożonarodzeniowymi. I tu wchodzimy w najprawdziwszy świat baśni, a to dzięki pomieszczeniom, w którym odbywają się owe sesje. Ów baśniowy, cudowny świat świąteczny tworzą bożonarodzeniowe ozdoby, przecudnie ubrane choinki, świece, serwetki, a także meble z duszą, pozyskane od innej Katarzyny, właścicielki CZERWONYCH DRZWI, miejsca dobrze znanego pułtuszczanom i ludziom, którzy przyjeżdżają do Przemiarowa po estetyczne przedmioty z przeszłości.Zdjęcia wśród tej bożonarodzeniowej atmosfery wykonuje profesjonalny fotograf. Od 6 grudnia w tzw. WIOSCE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA gości – jasne – ŚWIĘTY MIKOŁAJ, do którego przybywają dzieci. Dzieciaki zajmują się różnymi pracami manualnymi – plastycznymi czy lepieniem pierniczków. MIKOŁAJ jak to MIKOŁAJ, lubi podróżować, więc można go zaprosić i do domu, i do przedszkola, i do szkoły. A dzieci lubią się fotografować, nawet nastolatki.

Sufit. Tu pyszni się bajecznymi kolorami balon-motyl, napełniony helem. Balony to domena sklepu (jest w nim kilkanaście tysięcy balonów; nawet balony – frytki, paróweczki, hamburgery, szampany i piwko), który prowadzi Kasia i Piotr, chętnie korzystający z wszelkich szkoleń.

– Otwierają nam głowy, poszerzają horyzonty i wskazują na nowości – mówi pani Kasia. Dzięki temu ich ścianki dekoracyjne – w świetlicach czy restauracjach, także w nowo otwieranych sklepach – są wręcz bajkowe. – Świadczymy szeroką gamę usług – od narodzin po grób. Uczestniczyliśmy już w ceremonii pogrzebowej, wypuszczając na cmentarzu odpowiednio przygotowane balony.Pytam o życzenia klientów. Te są, jasne, najróżniejsze, ale jedno z trudniejszych to było połączenie urodzin braciszka i siostry. On miał roczek, ona – Alicja – 13 lat. – To było wyzwanie, połączenie dwóch światów. Udało się. Padło na ALICJĘ W KRAINIE CZARÓW i autko, i odpowiednią kolorystykę: dla chłopca i dziewczynki.

Jak wynika z rozmowy z Katarzyną, ludzie lubią się bawić i to w miejscach estetycznych, odpowiednio przystrojonych. Coraz chętniej świętują czterdziestki, pięćdziesiątki, a nawet sześćdziesiątki. A o czym marzy moja rozmówczyni? Ano o imprezie w wolnej przestrzeni, może nad wodą, może na łące… I z odpowiednim wystrojem, oczywiście.

Pani Kasia, co ciekawe, nie podejrzewała, że drzemie w niej talent plastyczny, dekoratorski, manualny. Z powodzeniem tworzy też boksy, często spersonalizowane, które są świetną alternatywą dla bukietu. Ostatnio weszła też w dizajnowanie stołów na wszelkie uroczystości.

Żegnając się z Kasią, pytam, czy i ona, i mąż mają poczucie humoru, przecież pracują W STREFIE UŚMIECHU. – Olbrzymie – odpowiada Katarzyna, śmiejąc się. Uśmiecha się nawet mała Helenka, córka Kasi i Piotra.

GRAża

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *