pultuszczak

Facebook
W jakim celu wykonuje się operację powiek?

2022-12-28 8:02:34

Blefaroplastyka powiek to zabieg proponowany osobom, które mają opadające powieki. Problem ten może dotyczyć jednego lub obojga oczu, a także powiek dolnych lub górnych. Najczęściej blefaroplastykę wykonuje się u osób w wieku średnim lub starszych, u których pewne zmiany występują po prostu jako oznaki starzenia się. 

Dlaczego zabiegi z zakresu plastyki powiek są popularne?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na różne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, zarówno te mniej inwazyjne, jak i bardziej. Plastyka powiek to jedna z kategorii najpopularniejszych zabiegów, na które decydują się głównie osoby po 35 roku życia, przede wszystkim kobiety. Do najważniejszych problemów z powiekami można zakwalifikować:

  • powieki zwiotczałe, pozbawione kolagenu, cechujące się zbyt małym napięciem,
  • zwisający fałd na górnej powiece, który jest nie tylko nieestetyczny, ale również może doprowadzić do pogorszenia widzenia,
  • worki pod oczami, 
  • upośledzenie elastyczności powieki dolnej.

Większość zmian pojawia się wraz z wiekiem, chociaż niektóre mogą być po prostu genetyczne i być widoczne już u młodych osób. Jeśli chodzi o operacje powiek, to najczęściej wykonywana jest blefaroplastyka, czyli zabieg chirurgiczny. W przypadku osób, które nie chcą się temu poddawać, możliwe jest zastosowanie również metod nieinwazyjnych, które są mniej bolesne, jednak nie zawsze przynoszą aż tak dobre rezultaty. 

Blefaroplastyka powiek – co to jest za zabieg?

Blefaroplastyka powiek to skuteczny zabieg, proponowany osobom z opadającymi powiekami. W tym wypadku dochodzi do niewielkiej korekty chirurgicznej, czyli wycięcia pasków na powiekach górnych (od 5 do 10 mm) lub dolnych (od 2 do 5 mm). Po zabiegu nie ma widocznych blizn, a jego wielką zaletą są efekty. Można je zobaczyć już po kilkunastu dniach, a blefaroplastyki nie trzeba powtarzać. Skóra wokół oczu staje się jędrniejsza, powieki nie opadają, a twarz wygląda dzięki temu młodziej. Zabieg ten przeprowadzany jest przede wszystkim z powodów estetycznych, ale w rzadkich przypadkach także ze względów leczniczych. Chodzi o sytuację, w której opadające powieki przeszkadzają w prawidłowym widzeniu. 

Inne zabiegi na opadające powieki 

Poza blefaroplastyką, czyli zabiegiem chirurgicznym, przeprowadzany jest również lifting bez skalpela. Bezinwazyjna plastyka powiek w Warszawskiej klinice Fabskin opiera się na na zabiegu Plexr, który emituje mikrowiązkę plazmy i działa punktowo na naskórek, obkurczając go. Taki zabieg jest idealny dla osób, które nie chcą decydować się na chirurgiczne nacięcia, a także mają jakieś przeciwwskazania do inwazyjnych zabiegów. Lifting bez skalpela daje efekty już po 2-4 tygodniach od wykonania. Inną opcją jest Ultraformer III, czyli kolejny nieinwazyjny zabieg. W tym wypadku wykorzystywane jest urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe, co jest bezpieczne i daje dobre efekty. 

Sprawdź koniecznie: https://fabskin.pl/zabiegi-na-opadajace-powieki/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *