pultuszczak
Uważajmy na nasze dzieci

2021-01-22 7:30:21

Internet może być bardzo niebezpieczny dla młodych, ufnych osób. Ostrzegajmy dzieci przed zawieraniem przypadkowych znajomości w sieci, bo może się to skończyć tragedią

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Leszkowi S. [59l.], którego oskarżono o to, że w okresie od 22 czerwca 2020r. do dnia 17 lipca 2020r. w nieustalonym miejscu, działając w celu popełnienia przestępstwa zgwałcenia lub wykorzystania seksualnego małoletniej poniżej 15 roku życia, za pośrednictwem komunikatora internetowego nawiązał kontakt z trzynastoletnią dziewczynką. Wprowadził ją w błąd co do swojego wieku i zmierzał do bezpośredniego spotkania z małoletnią, tj. o czyn z art. 200a § 1 k.k.

Jak ustalono w toku śledztwa, w dniu 22 czerwca 2020 r. Leszek S. za pomocą komunikatora internetowego nawiązał kontakt z małoletnią dziewczynką. Zaproponował bliższe poznanie się. Komunikował się z nieletnią przez prawie miesiąc. Podczas kontaktów oskarżony powiedział, że ma 19 lat. Pytał o jej wiek, o kontakty seksualne, żądał wysyłania zdjęć w bieliźnie i uprawiania seksu wirtualnie. Małoletnia wykonywała w tym zakresie polecenia rozmówcy. Nie wysyłał jej własnych zdjęć. Dążył do bezpośredniego spotkania, do którego doszło w nocy z 16 na 17 lipca 2020 r. Dziewczynka opuściła dom bez zgody rodziców. Zostawiła tylko list z informacją, że jedzie do koleżanki na kilka tygodni. Rodzice zauważyli nieobecność córki tej samej nocy, przeczytali list i podjęli natychmiastową próbę odnalezienia dziecka. Odnaleźli córkę w towarzystwie Leszka S. zmierzających w kierunku hotelu, gdzie oskarżony wynajął pokój. Mężczyzna został zatrzymany.

W toku śledztwa Leszek S. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Przez cały okres trwania śledztwa wobec oskarżonego stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za zarzucany mu czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła też postępowanie przygotowawcze przeciwko Krzysztofowi S. [62l.]. Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego w Wyszkowie. Oskarżonemu zarzucono dopuszczenie się prezentowania treści pornograficznych małoletniemu poniżej 15 roku życia, za pośrednictwem komunikatora internetowego, w celu poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej przez małoletniego. Zarzuconego czynu oskarżony dopuścił się w dniu 2 kwietnia 2018r., w Wyszkowie.

W toku śledztwa oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył krótkie wyjaśnienia, sprzeczne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

Za zarzucany oskarżonemu czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: prokuratura okręgowa w Ostrołęce

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *