pultuszczak
UWAGA! NA DZIKIE ZWIERZĘTA NA DRODZE

2019-10-04 12:59:02

Jesień to okres w którym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. W związku z powyższym policjanci APELUJĄ o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże.

Kierowco Pamiętaj!!!

– Najczęściej do zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt dochodzi pomiędzy zmierzchem, a świtem. Właśnie w tym czasie powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

– Nigdy nie lekceważ znaku drogowego A18-b „ uwaga zwierzęta dzikie”. Widząc ten znak należy zwolnić i jechać ze stałą prędkością, aby w obliczu zagrożenia mieć czas na odpowiednią reakcję.

– Pamiętaj, że dzikie zwierzęta zazwyczaj przemieszczają się w stadzie.

– Kiedy zauważysz dzikie zwierzę przy drodze natychmiast zwolnij. Spróbuj oddać kilka ostrzeżeń migając światłami, lub użyj sygnału dźwiękowego. Jeżeli już dojdzie do kolizji z dzikim zwierzęciem powinniśmy wtedy pamiętać o właściwym postępowaniu. Na początku należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy i zawiadomić odpowiednie służby ratunkowe dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *