pultuszczak

Facebook
Utonął na oczach kolegi

2021-08-18 1:04:37

W niedzielnej akcji ratowniczej, a potem poszukiwawczej brało udział sześć zastępów Straży Pożarnej: trzy z JRG Pułtusk (9 ratowników), jeden zastęp Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodnego z JRG Maków Mazowiecki (3 ratowników), jeden zastęp Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodnego z JRG 1 Warszawa (3 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach działania wstrzymano około godziny 19.
W poniedziałek akcję poszukiwawczą wznowiono od rana. Ciało wędkarza odnaleziono w godzinach popołudniowych, w Kleszewie.
Z informacji, jakie przekazała nam prokurator rejonowa w Pułtusku Jolanta Świdnicka wynika, że dwaj mężczyźni, koledzy, wędkowali nad Narwią w Szygówku. Już podczas pakowania rzeczy przed odjazdem, jeden z nich przez nieuwagę zsunął się ze skarpy i wpadł do wody. Z relacji świadka wynika, że przez kilka chwil płynął, a potem zniknął mu z pola widzenia. Kolega wędkarza zaczął wzywać pomocy. Na wezwanie zareagowały osoby płynące żaglówką. Próbowały odnaleźć mężczyznę, który zniknął pod wodą, niestety bez skutku.
Był to 70 -letni mieszkaniec Legionowa. Sekcja zwłok nie wykazała żadnych innych obrażeń, które mogły się przyczynić do jego śmierci, przyczyną zgonu było utonięcie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *