pultuszczak
Tymczasowy areszt dla nietrzeźwego sprawcy śmiertelnego wypadku

2023-08-18 10:32:13

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 53-latka, który w Powielinie, kierując vw  na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, po czym dachował. Wraz z nim podróżował 66-letni pasażer, który niestety w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w minioną niedzielę (13.08), około godz. 10, w miejscowości Powielin, gm. Winnica. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący pojazdem vw na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, po czym dachował. Wraz z nim podróżował 66-letni pasażer, który niestety w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Dodatkowo okazało się, że 53-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego był nietrzeźwy. W swoim organizmie miał blisko 2 promile alkoholu oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pułtusku, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu, grozi kara nawet do 12 lat więzienia.
Autor: st. sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *