pultuszczak

Facebook
TYLE OSÓB RYWALIZUJĄCYCH ZE SOBĄ!

2022-04-14 8:00:41

To było świetne spotkanie – w MCKiS – nagrodzenie zwycięzców i wyróżnionych w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA (45. edycja). Miało charakter minispektaklu, w którym zgromadzeni poznali laureatów eliminacji oraz obejrzeli scenkę teatralną z “Parad” Jana Potockiego (“Gil zakochany”) z udziałem absolutnie doskonałych aktorów – amatorów Anny Mroziewcz i Artura Bednarka

Organizatorka wydarzenia, dyrektor MIEJSKIEGO CENTRUM, Izabela Sosnowicz – Ptak:

– Laureaci pierwszych miejsc w tym bardzo trudnym konkursie będą reprezentować nas już 9 kwietnia podczas finału w Warszawie w Mazowieckim Instytucie Kultury. Oczywiście trzymamy za wszystkich kciuki. Zanim będziemy wręczać nagrody, pamiątkowe dyplomy, chciałam zaprosić państwa do obejrzenia krótkiej scenki teatralnej. Zobaczycie państwo jedną z PARAD Jana Potockiego, perełkę literatury końca XVIII wieku, “Gil zakochany” w wykonaniu aktorów TEATRU Ostatni Dzwonek – za chwilę wystąpią Ania Mroziewicz i Artur Bednarek.

Tuż po scence teatralnej przed zebranymi pojawił się przewodniczący jury, red. Lech Chybowski: – Jeszcze nie mieliśmy tyle osób rywalizujących ze sobą, co bardzo cieszy, również z tego powodu, że wśród recytujących kilka osób widziałem, które, podejrzewam, w przyszłości mogą zastąpić Artura i Anię. Były takie fajne przebłyski talentu… Ponadto chyba pierwszy raz jedna z dziewcząt odważyła się recytować prozę. Moim zdaniem powinno zdarzać się to częściej. Recytować wiersz jest łatwiej, tylko że jest możliwość popadnięcia w tzw. klepanie, proza daje więcej możliwości pokazania swoich umiejętności, wydobycia różnych rzeczy z tekstu.

– Cieszę się niezmiernie, że nasza młodzież pułtuska bierze udział w konkursach, trzymam kciuki za tych, którzy przeszli do kolejnego etapu i życzę wam sukcesu – powiedział zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski, po czym zebrani poznali laureatów (w trzech kategoriach konkursowych): Aleksandra Służałę, Filipa Urbanowicza, Annę Jaworską. To oni reprezentować będą Pułtusk w Warszawie.

Drugie miejsca przypadły: Jagnie Kubicz, Laurze Zielińskiej i Zuzannie Czarneckiej, trzecie – Marcelinie Kordowskiej, Antoniemu Piątek – Miłoszewskiemu, Kindze Jaskulskiej.

Wyróżnienia: Alicja Dawidczyk, Aleksandra Nieroda, Filip Borek, Alicja Paradowska, Dominika Jaskulska.
Grażyna Maria Dzierżanowska

To oni pojadą do Warszawy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *