pultuszczak
TRZECH ZATRZYMANYCH W WEEKEND

2023-06-21 1:20:53

Pułtuscy policjanci przeprowadzili kolejne działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych i zatrzymania ich. Tylko w weekend w ręce mundurowych wpadło trzech mężczyzn, którzy z różnych powodów ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

W minioną sobotę, dzielnicowi z pułtuskiej jednostki zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku celem odbycia kary 180 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku płacenia alimentów.

W niedzielę, około godziny 11:00, mundurowi w rejonie przystanku autobusowego wylegitymowali 53-letniego mieszkańca Pułtuska. Mężczyzna na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Pułtusku został zatrzymany, celem odbycia 3 miesięcy pozbawienie wolności za popełnione przestępstwa.

Tego samego dnia, o godzinie 21:00, pułtuscy policjanci udali się do miejsca zamieszkania 34-letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Mężczyzna został zatrzymany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Pułtusku, celem odbycia 10 dni pozbawienia wolności za poruszanie się pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Przypominamy, że podstawy policyjnych poszukiwań są różne. Sądy i prokuratury poza listami gończymi wydają często nakazy doprowadzenia, celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych. Statystyki potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie przeciągnąć w czasie, dlatego nie warto się ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *