pultuszczak
Tragedia po sąsiedzku

2023-06-20 9:18:46

Bezmyślność i alkohol

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego wieczorem, w dniu 8 czerwca 2023r., w miejscowości Gucin, gm. Czerwin, w wyniku którego śmierć na miejscu zdarzenia poniósł 4 – letni chłopiec.

W toku śledztwa ustalono, że w godzinach wieczornych, 8 czerwca 2023r., Andrzej P. wziął swego 4 – letniego syna Miłosza. Mieli iść razem do sklepu znajdującego się w sąsiedniej miejscowości. W chwili wyjścia od Andrzeja P. czuć było woń alkoholu. Matka dziecka Renata K. zajmowała się w tym czasie córką. W toku podjętych czynności nie ustalono, w jakich okolicznościach Andrzej P. wsiadł do samochodu z synem Miłoszem.

Świadek Małgorzata D. wieczorem była w domu. W pewnym momencie usłyszała huk i wybiegła sprawdzić co się stało. Zobaczyła rozbity na drzewie samochód. Powiadomiła męża, który pobiegł do pojazdu. Artur D. zobaczył mężczyznę w samochodzie marki Audi. Próbował mu pomoc, ale drzwi były zablokowane. Powiadomili służby ratunkowe. Przybyli na miejsce wypadku strażacy wydostali z samochodu mężczyznę oraz dziecko. Chłopiec znajdował się między nogami kierującego ojca. Nie dawał oznak życia. Andrzej P. został zabrany do szpitala.

Jak ustalono, prowadząc samochód Andrzej P. był pod wpływem alkoholu. W badaniach laboratoryjnych we krwi stwierdzono zawartość alkoholu w ilości 2,9 promila. Nadto Andrzej P. posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Ostrołęce w styczniu 2023r.

Aktualnie Andrzej P. znajduje się w głębokiej śpiączce farmakologicznej na OIOM Szpitala w Ostrołęce. W związku z powyższym nie jest możliwe wykonanie czynności procesowych z jego udziałem. Stan jego zdrowia jest stale monitorowany.

Na miejscu tragicznego zdarzenia przeprowadzono też oględziny miejsca wypadku drogowego, zabezpieczono samochód do dalszych badań, przesłuchano świadków. W dniu 12 czerwca 2023r. przeprowadzono sekcję zwłok dziecka. Przyczyną śmierci chłopca były obrażenia głowy.
źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, zdjęcie KMP w Ostrołęce

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *