pultuszczak
TEN NA DZIEŃ SENIORA RUSZA

2019-10-22 1:56:58

W przyzamkowym MANEŻU, seniorzy z PZERiI obchodzili swój wewnętrzny DZIEŃ SENIORA

Niedzielne spotkanie – wersem “W kim się jeszcze plącze dusza, ten na DZIEŃ SENIORA rusza” – rozpoczęła prezes pułtuskiego Oddziału PZERiI Wiesława Rębała. Życzenia: “spojrzenia przyjaznego, nadziei, która rozpędzi wszystkie smutki”, poprzedziła słowami: – Obchody Dnia Seniora mają na celu oddanie szacunku osobom w wieku 60+, są okazją do zwrócenia uwagi na ich rolę w życiu rodzinnym, środowiskowym, społecznym, kulturalnym. Są także przypomnieniem, że ludzie w dojrzałym wieku, z bagażem doświadczeń, mają duża wiedzę i instynktowne wyczucie sytuacji. To seniorzy w naszych domach są piewcami tradycji naszych rodzinnych, jak i regionalnych. Niosą ciepło i zrozumienie, kultywują obyczaje, obrzędy.
Miłych słów padło wiele. – Jesteście dla nas przykładem i wzorem do naśladowania – powiedziała wicestarosta Beata Jóźwiak.
Wiceprzewodniczący RM Edward Łaszczych: – Życzymy państwu, by dojrzały wiek był dla was czasem aktywnym, pełnym pasji i możliwości, a jednocześnie czasem spełnienia, satysfakcji i poczucia znalezienia własnego miejsca w życiu. Życzę, aby pamięć o osobach starszych nie kończyła się na tym jednym dniu.
W nastrój do wspólnej zabawy wprowadzili seniorów członkowie Artystycznego Zespołu Estradowego MCKiS. I tak ze sceny, na dobry początek, popłynęły słowa piosenki “Tych lat nie odda nikt”. Artystom ZESPOŁU, za występ i niesienie radości, podziękował burmistrz Wojciech Gregorczyk.
Prezes Rębała podziękowała ZARZĄDOWI za całoroczną pracę. Na scenę poprosiła panie i panów: Wacławę Książak, Zofię Korytkowską, Jana Kozłowskiego, Stefana Kamińskiego, Alinę Suchtę, Jerzego Skrzydlaka, Janinę Bystko, Zbigniewa i Hannę Rachubów, Krystynę Otowicz. Oddzielne podziękowania otrzymał p. Wojciech Chodkowski.
I rozpoczęła się zabawa, na całego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *