pultuszczak

Facebook
Stwórz profesjonalny sekretariat w swojej firmie

2022-03-03 11:43:50

Każdy, kto tworzy własny biznes, chce być postrzegany jako profesjonalista. Doskonale znamy się na tym, co robimy, a nie chcemy tracić w oczach klientów lub kontrahentów poprzez aspekt wizerunkowy. A na to, jak nas oceniają ma wpływ m.in. wyposażenie biura.

Recepcja jako miejsce strategiczne

Po przekroczeniu progu wielu firm, recepcja jest pierwszym miejscem, w którym ma do czynienia gość, klient lub partner biznesowy. Można więc śmiało powiedzieć, że pełni ono rolę nie tylko porządkową, ale też reprezentacyjną. To na podstawie wyglądu recepcji nasza firma otrzymuje pierwsze oceny podczas kontaktu na żywo. Nawet jeśli oferujemy świetnej jakości produkty lub usługi, jeżeli recepcja nie będzie budzić zaufania – potencjalny klient może wycofać się z transakcji.

Zadbaj więc o tę przestrzeń. Powinna w niej stanąć przede wszystkim przestronna lada recepcyjna, która może nawiązywać do działalności firmy. Dzięki temu będziesz budować jej spójny wizerunek. Oczywiście, personalizowane meble są dość kosztowne, ale nie trzeba tworzyć jej od podstaw, dopasowując do Twojego biznesu. Można wykorzystać kolory, które kojarzą się z logo, umieścić je np. na froncie lady, który może być podświetlany albo skorzystać z mebla wykonanego w sposób, jednoznacznie kojarzący się z profilem firmy. Jeśli działasz w branży drzewnej, może ona być wykonana z drewna, jeśli prowadzisz firmę, zajmującą się innowacjami – może lekko zaokrąglona, z wykończeniem na wysoki połysk, wyglądająca designersko i futurystycznie? To na pewno będzie budzić pozytywne skojarzenia!

Wystarczająca ilość miejsca

Pod tym hasłem kryją się dwa przesłania. Przede wszystkim upewnij się, że pomieszczenie w którym znajdzie się sekretariat/recepcja jest dostatecznie duże i bez problemu pomieści wybrany przez Ciebie mebel. To niezwykle istotne. Duża lada recepcyjna najlepiej sprawdzi się w otwartych przestrzeniach, dzięki czemu będzie stanowić jej centrum i przyciągać od samego progu. Jeśli to niewielki sekretariat, warto postawić na coś mniejszego, zgrabniejszego, ale nadal dostrzegalnego i efektownego.

Druga rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to wystarczająca ilość miejsca dla pracowników. Lada recepcyjna może być dostosowana do jednej albo dwóch osób. Pamiętaj, że przy niewielkiej, tworzysz stanowisko pracy tylko dla jednego pracownika. Weź pod uwagę też to, co ma znaleźć się po stronie recepcji: czy będą to wyłącznie telefony, czy komputery, monitoring, czy to również miejsce przechowywania dokumentów, kluczy itd. Zadbaj o to, aby praca przy ladzie była komfortowa.

Na stojąco czy siedząco

Możesz znaleźć lady przy których najlepiej jest stać oraz takie, które pozwalają osobom pracującym siedzieć w wygodnym fotelu. Tu wiele zależy od charakteru recepcji. Jeśli jest to np. salon fryzjerski lub kosmetyczny, w takich sytuacjach, preferowane są lady, przy których się stoi. Można do niej szybko podejść i przywitać klienta, umówić go na zabieg. Lady, przy których się siedzi polecane są w sytuacji, w której pracownik na stałe przebywa w recepcji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *