pultuszczak

Facebook
STRACIŁ PRAWO JAZDY

2022-03-25 6:20:09

Policjanci z drogówki, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, sprawdzają m.in. czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość, to często jedna z przyczyn tych najtragiczniejszych w skutkach wypadków drogowych. Pomimo znacznie wyższych mandatów karnych za przekroczenie prędkości, nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie zdejmują nogi z gazu. Kolejny z nich stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za rażące przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym

22 marca, w Głodowie, policjanci pułtuskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. W miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, mężczyzna jechał z prędkością 103 km/h.

W związku z rażącym przekroczeniem prędkości na terenie zabudowanym, 35-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. taryfikatorem został też ukarany wysokim mandatem karnym. Za przekroczenie prędkości o 60 km/h otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz punkty karne.

Należy pamiętać, że jazda ze znaczną prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy, o zachowanie rozwagi na drogach.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *