pultuszczak

Facebook
Stracił 65 tysięcy

2021-08-31 10:27:09

Kolejna ofiara oszustów

Mieszkaniec powiatu pułtuskiego, szukając ofert szybkiego zarobku kliknął w ofertę reklamową firmy internetowej i podał swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. Nie przypuszczał, że właśnie wpadł w sidła oszustów obiecujących zyski z inwestowania w kryptowaluty i że będzie to jego kosztowało utratę 65 tysięcy złotych. Policja ostrzega przed firmami oferującymi szybkie i duże zyski.
32-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego, skuszony chęcią szybkiego zarobku, trafił na reklamę pewnej firmy, z której wynikało, że inwestując w akcje tej spółki można zarobić szybko i dużo, mnożąc swój wkład pieniężny. Skuszony ofertą kliknął w ikonę, a następnie wpisał swój numer telefonu w formularzu kontaktowym. Do mieszkańca powiatu pułtuskiego zadzwonił mężczyzna, mówiący z charakterystycznym wschodnim akcentem. Przedstawił się jako doradca giełdowy specjalizujący się w inwestowaniu w kryptowaluty i zaproponował, by na początek zainwestował drobną sumę pieniędzy. Mężczyzna postanowił spróbować i wpłacił 1000 dolarów amerykańskich. Miał mieć również założone konto handlowe, na które miały wpływać zyski. Mężczyzna zachęcał, żeby zainwestował większą kwotę. Za jego namową, 32-latek przelał kolejne swoje pieniądze. Kiedy rzekomo los uśmiechnął się do mężczyzny i wygrał sporą sumę, okazało się, że aby pobrać pieniądze, trzeba zapłacić wysoki podatek i inne opłaty. Warunkiem wypłaty środków miał być również, zainstalowany na swoim komputerze program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu, a następnie zalogowanie się do swojego banku. Kiedy pułtuszczanin zauważył, że na drodze do odbioru rzekomej wygranej na giełdzie piętrzą się kolejne problemy zorientował się, że padł ofiarą oszustów. Stracił łącznie ponad 65 tysięcy złotych.

Działaj rozsądnie. Nie ulegaj złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku !

Ostrzegamy przed próbami oszustw związanych z inwestowaniem na rynkach kryptowalut za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych.

sierż Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *