pultuszczak
Spora kasa na drogi

2019-10-09 9:01:02

23 września, w Urzędzie Miejskim w Pułtusku odbyło się uroczyste wręczenie czeków samorządom powiatów pułtuskiego, makowskiego i wyszkowskiego

Czeki na dofinansowanie realizacji zadań drogowych w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych wręczali wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski wraz z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Obok piszemy już, jakie przedsięwzięcia drogowe będą wykonywane za te pieniądze w gminie Winnica. Gmina Pułtusk otrzymała natomiast czek na kwotę 5.755.877 zł, co stanowi 70 % łącznych planowanych nakładów na realizację zadania pn. Remont ciągu ulic “Starego Miasta” o długości 1523 m wraz z mostem w Pułtusku. Przypomnijmy, że w  ramach zadania wyremontowane zostaną następujące ulice: Nowy Rynek, Panny Marii, Nadwodna, Świętojańska, plac Teatralny, Konopnickiej,Skargi, Benedyktyńska.

23 września czek odebrał także starosta pułtuski Jan Zalewski. Pozyskane środki w kwocie

2 012 000 zł zostaną przeznaczone na rozbudowę ulicy Białowiejskiej w Pułtusku, na odcinku od km 1+088,32 do km 2+659,35. Szacunkowa wartość wykonania drogi wynosi 2.515.000 zł. Zakres robót obejmuje m.in.: odtworzenie rowów, wykonanie poboczy, budowę chodnika, budowę zjazdów oraz ułożenie nowej nawierzchni.

Gmina Świercze dostała dofinansowanie na drogi Prusinowice Kolonia, Gołębie – Świeszewko i Strzegocin -Sulkowo. Łączna kwota dotacji na te trzy drogi to ponad 2 miliony złotych!

Z Funduszu Dróg Samorządowych sypnęło groszem również dla gminy Gzy, której wójt Cezary Wojciechowski, w wywiadzie udzielonym nam przy okazji obejmowania urzędu, mówił że drogi są największą bolączką gzowskiego samorządu i czeka go w tej dziedzinie duże wyzwanie. Dotacje w wysokości 70 procent kosztów realizacji inwestycji są więc na pewno dużym wparciem. Gmina otrzymała teraz około 727 tys. na modernizację drogi w Sulnikowie.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *