pultuszczak

Facebook
Śledztwo przeciwko pracownikom Gajda med

2022-12-02 4:20:41

Trwają oględziny dokumentacji i przesłuchania świadków

20 kwietnia tego roku, nasz powiat obiegła informacja o zatrzymaniu dyrekcji i pracowników Gajda med. Zatrzymań dokonali funkcjonariusze Wydziału do Spraw Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Rzecznik prasowy tej prokuratury  Elżbieta Edyta Łukasiewicz poinformowała nas wtedy, iż zostały zatrzymane 4 osoby, ale planowane są dalsze zatrzymania w sprawie.

W kolejnych tygodniach udało nam się ustalić, że Prokuratura Okręgowa I Wydział Śledczy prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi G., Janowi S., Robertowi C. oraz Żanecie K., którym przedstawiono szereg zarzutów dotyczących między innymi poświadczenia nieprawdy w dokumentach, podrobienia dokumentów, wyłudzenia mienia oraz przyjęcia korzyści majątkowej. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym, w tym poręczenie majątkowe oraz dozór policji.

Jakiś czas potem uzyskaliśmy informację, że oprócz pracowników Gajda Med, zatrzymano dwie inne osoby. Nie były to osoby zatrudnione w Gajda Med. Wobec tych osób zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, nie stosowano tymczasowego aresztowania.

Jakie są najnowsze wieści w tej sprawie? Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz poinformowała nas, iż:

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce kontynuuje śledztwo przeciwko pracownikom Gajda Med. W toku śledztwa wykonywane są czynności związane z oględzinami i weryfikacją dokumentacji lekarskiej, przesłuchiwani są świadkowie. Nie wydano postanowień o przedstawieniu zarzutów innym osobom oraz nie zarządzono zatrzymań.

Do sprawy będziemy oczywiście powracać.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *