pultuszczak

Facebook
Skutki niedostatecznej higieny jamy ustnej

2023-04-13 10:23:14

Codzienna higiena jamy ustnej pozwala zachować zdrowie zębów i dziąseł. Niestety nie zawsze dbamy o zęby właściwie. Jakie mogą być skutki niedostatecznej higieny?

Jak właściwie dbać o higienę jamy ustnej?

Właściwa higiena jamy ustnej jest niezbędna do zachowania zdrowych zębów, dziąseł oraz utrzymania świeżego oddechu. Profilaktyka zębów obejmuje zarówno działania domowe, jak i zabiegi u stomatologa. Jak dbać o zęby w domu? Szczotkuj zęby co najmniej 2 razy dziennie, używając odpowiedniej szczoteczki. Codziennie stosuj nić dentystyczną, która pomaga usunąć resztki jedzenia i płytkę bakteryjną z przestrzeni międzyzębowych. Niestety szczoteczka nie dociera w każde miejsce. Używaj też płynu do higieny jamy ustnej, który usunie resztki bakterii i pozwoli zachować świeży oddech.

Nie wolno zapominać o wizytach u dentysty. Są one kluczowe dla zachowania zdrowia jamy ustnej. Lekarz dentysta może wykryć problemy z zębami i dziąsłami we wczesnej fazie, co pozwala uniknąć poważniejszych schorzeń. Niezbędne jest usuwanie kamienia nazębnego w gabinecie stomatologicznym, co pomoże w zachowaniu zdrowia zębów.

Niestety wiele osób zapomina o właściwej higienie jamy ustnej, co powoduje później wiele problemów ze zdrowiem zębów i dziąseł.

Jakie mogą być skutki niedostatecznej higieny jamy ustnej?

Niedostateczna higiena jamy ustnej może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych, między innymi do rozwoju próchnicy, która jest chorobą bakteryjną powodującą degradację szkliwa zębów. Zaniedbania mogą też powodować choroby dziąseł, takie jak zapalenia, co z kolei może prowadzić do zmiany w wyglądzie zębów lub ich utratę. W następstwie czego niezbędne będą licówki lub założenie protezy.

Niewłaściwa higiena jamy ustnej często prowadzi też do wrażliwości zębów na gorące lub zimne pokarmy, co jest bardzo uciążliwe podczas jedzenia. Efektem braku dbałości o zęby jest też pojawienie się nieświeżego oddechu.

Dlatego tak ważne jest utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej, która polega na codziennym szczotkowaniu zębów, stosowaniu nici dentystycznej, płukaniu jamy ustnej płynem, ograniczaniu spożycia cukru. Ważne są też regularne wizyty u dentysty. Co jakiś czas warto przeprowadzić czyszczenie zębów w gabinecie Fabdent Warszawa. Zabieg wpływa korzystnie na zdrowie i wygląd zębów.

Zabiegi, które przywrócą naturalny uśmiech

W zależności od potrzeb istnieje wiele zabiegów, które mogą przywrócić zdrowie i wygląd zębom, ale też naprawić ubytki. Wybielanie zębów, korony i mosty, licówki czy też implanty zębowe dają bardzo szerokie możliwości.

Korony lub mosty są wykonywane w celu odbudowania zębów zniszczonych, albo utraconych. Korona to sztuczna nakładka na zębie, która kształtem i kolorem przypomina naturalny ząb. Most to z kolei rodzaj protezy, która służy do uzupełniania brakujących zębów. Licówki to cienkie płytki wykonane z ceramiki lub kompozytu, które są trwale przyklejone do powierzchni zębów. Licówki są stosowane do poprawy kształtu, koloru lub wielkości zębów, a także do korygowania niewielkich skrzywień lub nierówności. Licówki w gabinecie Fabdent Warszawa to gwarancja zadowolenia. Zabieg ten pomaga przywrócić naturalny wygląd zębom.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *