pultuszczak
SKUTECZNY ŚRODEK DEZYNFEKCYJNY

2020-04-21 10:12:32

Z Małgorzatą Katarzyną Dąbrowską rozmawia Grażyna Maria Dzierżanowska

Pani Małgosiu, wspomniała Pani, że w ramach walki z epidemią koronawirusa zajmie się Pani ozonowaniem pomieszczeń, także domów i mieszkań. Często się obecnie spotykam z tym terminem OZONOWANIE. Proszę przybliżyć temat naszym czytelnikom.

Proszę bardzo. Otóż ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. W stosownym stężeniu, w zamkniętym pomieszczeniu dociera do wszystkich powierzchni i wnika we wszystkie możliwe materiały. W reakcji utlenia, niszczy obecne drobnoustroje typu bakterie, wirusy, alergeny, roztocza czy zarodniki grzybów, jak również usuwa nieprzyjemny zapach. Jest około 100 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy niż chlor. Skuteczność dezynfekcji ozonem przewyższa promieniowanie UV i filtry HEPA. Ozon jest idealny do stosowania w zamkniętych obiektach zanieczyszczonych wirusami zwłaszcza po kwarantannie lub np., żeby bez wyrzutów sumienia zaprosić do siebie schorowanych rodziców. W czasie trwania tej strasznej epidemii,i grzechem zaniechania byłoby niestosowanie na dużą skalę tej metody, bo ta bezpośrednio i całkowicie skutecznie eliminuje wszelką “zarazę” z naszego otoczenia, ale też z ubrania, z żywności czy przeróżnych powierzchni, jak meble, dywany czy wnętrza samochodów, a po zabiegu nie pozostaje w pomieszczeniu, w przeciwieństwie do innych środków chemicznych. Działamy na certyfikowanym, profesjonalnym sprzęcie o dużej wydajności – tak, aby nasi zleceniodawcy mieli pewność, że nie narażają zdrowia własnego, swoich pracowników, dzieci, rodziców czy klientów.

A jaki wpływ ma ozonowanie na zdrowie ludzi, którzy będą przebywać w pomieszczeniach ozonowanych?

Ozonowanie po wywietrzeniu pomieszczeń nie ma negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Jest w 100% bezpieczne Po zabiegu ozon ulega rozpadowi do cząstek tlenu. Jego stężenie spada do bezpiecznych wartości. Wchodzimy do pomieszczeń sterylnych, ekologiczne przyjaznych, gdyż po ozonowaniu nie powstają szkodliwe produkty. Stosując ozonowanie, wykazujesz zarazem dbałość o środowisko.

Z rozmowy wynika, że to samo dobro. A koszty takiej usługi?

Odpowiem może trochę filozoficznie, że nie ma takich pieniędzy, które byłyby droższe od naszego zdrowia czy życia.

Jednak nalegam!

Konkretnie to traktuje tę działalność bardziej jako mój osobisty wkład w walce z epidemią. Oczywiście są koszty takiej działalności. Trzeba do zlecającego dojechać, trzeba uwzględnić w kalkulacji usługi akumulację generatora, koszty zatrudnienia czy podatkowe. Nie mniej, cena takiej usługi w stosunku do osiąganego rezultatu skutecznego zabezpieczenia przed zachorowaniem jest absolutnie niewysoka.

To ile by kosztowało ozonowanie, dajmy na to, 50 m mieszkania i ile by ono trwało?

Generalnie, o koszcie usługi decyduje długość czasu pracy generatorów ozonu, a godzina pracy jednego urządzenia u większości usługodawców kosztuje od 100 zł (netto). U mnie dużo taniej. Cena nie jest wygórowana, bo to właśnie – jak wcześniej mówiłam – jest mój wkład w walce z epidemią. A czas trwania ozonowania: jedno pomieszczenie 60 minut, samochód osobowy 30 min.
W przypadku zleceń powyżej dziesięciu godzin, co jest koniecznością dla większych obiektów – urzędów, przedszkoli, szkół, hoteli, placówek zdrowotnych itd. – ceny usługi negocjujemy tak, aby obie strony były zadowolone.

A co z ozonowaniem miejsca tzw. publicznych? Można?

Czy można? To za mało powiedziane! Uważam. że koniecznie trzeba – tak dla bezpieczeństwa petentów, lecz także szczególnie dla bezpieczeństwa urzędników. Zabieg ozonowania może zostać przeprowadzony po południu lub w nocy, więc nie ma konieczności zamykania działalności, dzięki czemu zapewniona jest ciągłość pracy.

Pani Małgosiu, kiedy rozpocznie Pani usługę i kiedy mogę się Pani u siebie spodziewać?
Na mojej stronie facebooku Małgorzata Katarzyna Dąbrowska będzie zamieszczona informacja na ten temat. Zapraszamy świadomych mieszkańców, którzy zdecydują się na ozonowanie własnego domu do kontaktu ze mną. Dodatkowo do instytucji prześlę swoją ofertę, a z panią, zaraz po wywiadzie, mogę się umówić.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *