pultuszczak
Schodami na Benedyktyńską

2023-06-28 7:20:26

Zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski był obecny na sobotnim walnym zgromadzeniu członków spółdzielni mieszkaniowej. Poruszył wiele ciekawych tematów, odpowiadał na pytania obecnych na sali, o czym szerzej w kolejnym wydaniu Tygodnika. Dziś natomiast o ciekawej, planowanej przez miasto inwestycji. Ma być wykonana przy okazji remontu ulic Żwirki i Wigury oraz New Britain – czyli tych biegnących przy Urzędzie Skarbowym i Szkole Podstawowej nr 4. Tędy, schodami obok skarbowego, wiedzie uczęszczana przez mieszkańców trasa na dół miasta, czyli w kierunku 3 Maja i rynku. Schodząc, trzeba pokonać podwórko i bramę kamienicy.

Planowane przedsięwzięcie to budowa kolejnych schodów,biegnących po niezagospodarowanej działce gminnej. Będzie się z nich schodzić przy New Britain i wychodzić na wysokości ulicy Benedyktyńskiej, a więc bez dreptania przez podwórko kamienicy i nadrabiana drogi. Koncepcja słuszna, a na realizację trzeba jeszcze chwilę poczekać.
A na zdjęciu z naszego archiwum schody przy ulicy Glinki, którymi schodzi się na ulicę 3 Maja, tuż przy Ośrodku Zdrowia.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *