pultuszczak

Facebook
Samochodem uszkodził dzwonnicę

2022-10-18 2:01:40

17 września 2022 r. weszły w życie kolejne zmiany naruszeń przepisów ruchu drogowego. Dotkliwe konsekwencje swojego zachowania odczuł 27- letni mieszkaniec gminy Zatory, który kierując pojazdem uszkodził pułtuską dzwonnicę

Kilka dni temu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili uszkodzony znak drogowy i zarysowaną elewację dzwonnicy od strony ul. Rynek w Pułtusku. Dzięki rozpoznaniu w terenie i wnikliwej pracy, policjanci ustalili sprawcę zdarzenia, którym okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Zatory. Mężczyzna przyznał się, że kierując BMW, podróżując wraz z kolegą, nie zdołał wyhamować, przez co wjechał w znak drogowy i uszkodził elewację dzwonnicy. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Sprawca został rozliczony za swoje bezmyślne zachowanie. Za używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe funkcjonariusze drogówki nałożyli na 27-latka mandat karny w kwocie 1200 zł i 15 punktów karnych.

Przypominamy! Każdy, kto wsiada za kierownicę musi sobie zdawać sprawę, że odpowiada nie tylko za siebie i swoich pasażerów, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Zachęcamy wszystkich do bezpiecznego i zgodnego z przepisami uczestniczenia w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo na drogach odpowiadamy my sami.

Autor: kom. Milena Kopczyńska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *