pultuszczak

Facebook

SĄD ZAKAZAŁ CI JAZDY POJAZDAMI? NIE WSIADAJ „ZA KÓŁKO”

2021-10-28 10:02:39

Kierującego z cofniętymi uprawnieniami do prowadzenia pojazdów zatrzymali 26 października pułtuscy policjanci. To kolejna kontrolowana w tym tygodniu osoba, która na co dzień nie posiada prawa jazdy. Po raz kolejny mówimy stanowcze nie wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie. Przypominamy również jakie kary mogą spotkać osoby, które wsiadają za kierownice swoich pojazdów nie mając do tego wymaganych uprawnień

54-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego poruszał się samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego pułtuskiej komendy w Winnicy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.
Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień, w związku np. z wcześniejszym kierowaniem samochodem w stanie nietrzeźwości lub po przekroczeniu limitu punktów karnych, kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a dodatkowo przez sąd wydawany jest obligatoryjny wieloletni zakaz kierowania pojazdami. W przypadku prowadzenia pojazdu po wydaniu przez sąd zakazu, sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…