pultuszczak

Facebook
Rowerzyści pod wpływem

2023-04-19 9:28:36

Pogoda sprzyja miłośnikom jednośladów. Jednak nie każdy pamięta o tym, że wsiadając na jednoślad pod wpływem alkoholu, narusza obowiązujących przepisów. Ponadto nietrzeźwi rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pułtuscy policjanci apelują o odpowiedzialność na drodze.
Pułtuscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów na drogach naszego powiatu. Do pierwszego zatrzymania doszło w minioną sobotę na terenie miasta Pułtusk. Badanie alkomatem wykazało, że 57-latek miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Do kolejnego zatrzymania pijanego rowerzysty przez dzielnicowych z PP w Świerczach doszło poniedziałek, w Prusinowicach. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Pułtuscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. Podczas wypadku kierujący rowerami nie są chronieni tak, jak kierujący pojazdami. Dlatego bardzo ważne jest, aby korzystający z dróg publicznych, niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni, trzeźwi i zachowywali szczególną ostrożność.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *