pultuszczak

Facebook

Rolnik znalazł niewypały

2021-10-12 9:58:18

Mieszkaniec gminy Pokrzywnica, powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku o znalezionym niewybuchu. Skierowany na miejsce policyjny pirotechnik nie tylko potwierdził, że „niebezpieczne znalezisko” nadal posiada cechy bojowe ale także ujawnił kolejne pociski. Na miejsce wezwano patrol saperski, do przybycia którego zabezpieczano miejsce przed osobami postronnymi. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić

Na tego rodzaju niebezpieczne znalezisko natrafiono na terenie Pokrzywnicy. Mężczyzna, który wykonywał prace polowe po zauważeniu przedmiotu przypominającego pocisk, zachował się bardzo odpowiedzialnie i natychmiast powiadomił oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, który skierował na miejsce patrol policji i policyjnego pirotechnika. Funkcjonariusze do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczali niewybuchy, których łącznie znaleziono 34 sztuki, wszystkie noszące cechy bojowe. W minioną środę saperzy zabrali pociski do neutralizacji na wyznaczonym do tego poligonie.

Pamiętajmy, że przedmiotów przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O takim znalezisku, należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci dokonują wówczas rozpoznania pirotechnicznego oraz zabezpieczą teren do przybycia saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Autor: sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…