pultuszczak

Facebook
Rekordowe wsparcie dla OSP

2023-03-02 4:20:13

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje

O nasze bezpieczeństwo na co dzień dbają m.in. Ochotnicze Straże Pożarne. To ważne, żeby druhowie mieli odpowiedni sprzęt, który pomoże im szybko dotrzeć na miejsce wypadku czy pożaru. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapewnił dodatkowe wsparcie dla OSP. Jednostki ze wszystkich województwach w Polsce zostaną wyposażone w 675 nowych wozów strażackich. Sprzęt pozwoli na ratowanie naszego życia oraz mienia. Od 2016 roku rząd stale podnosi wydatki na rozwój remiz strażackich. Dzięki temu mieszkańcy naszego regionu mogą czuć się bezpiecznie
Nowe wozy strażackie dla OSPSprzęt ratowniczy jest podstawą pracy strażaków. Samochody ratowniczo – gaśnicze są kluczowe podczas pożarów i wypadków. Cieszymy się, że nasz rząd dba o to, żebyśmy czuli się bezpiecznie i wyposaża Ochotnicze Straże Pożarne w nowe wozy strażackie. Nowoczesny sprzęt pozwoli na szybszą i skuteczniejszą pracę druhów z naszego regionu.To nie pierwsze tego typu wsparcie dla strażaków. Wyposażenie OSP w nowoczesny sprzęt systematycznie wzrasta. Od 2016 roku do remiz strażackich w całej Polsce trafiło 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych.

W powiecie pułtuskim wszystkie gminy otrzymały nowe samochody strażackie.

W tym roku do powiatu pułtuskiego trafią kolejne dwa nowe samochody i otrzymają je OSP Przewodowo gmina Gzy i OSP Lipniki gmina Pułtusk.Inne wsparcie dla OSP

Ochotnicze Straże Pożarne w tym roku zostaną także wyposażone w inny sprzęt strażacki. Rządowe pieniądze pozwolą na zakup m.in.:

środków ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne);

sprzętu łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu);

sprzętu ratowniczo-gaśniczego (pompy, węże).

Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości istotny jest nie tylko sprzęt, ale również człowiek. Od 2022 r. obowiązuje, pierwsza w historii Polski, ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Dzięki niej prawie 100 tys. druhów – emerytów otrzymało świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP.

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *