pultuszczak
Przez prędkość i brawurę

2023-08-01 10:52:44

W minioną niedzielę, w miejscowości Brodowo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Nasielska stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i uderzył w przystanek. W wyniku zdarzenia pasażerka została ranna. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dlatego dbajmy o nasze bezpieczeństwo i pamiętajmy – noga z gazu!

Jak ustalili funkcjonariusze ruchu drogowego, 19-letni kierowca hondy, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad osobówką i uderzył w przystanek autobusowy. W wyniku zdarzenia, 17-letnia pasażerka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Zdarzenie to pokazuje jak zgubna może być prędkość. To, że droga przed nami jest pusta nie oznacza, że zawsze bezpieczna. Nadmierna prędkość, brawura czy nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków na drogach. Dodatkowo zmieniające się warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Zmienna pogoda, śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Dlatego pamiętajmy – noga z gazu!!!
st. sierż. Renata Soból

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *