pultuszczak
Przepychanki i policja pod Gajda med

2021-01-22 7:00:36

Wszyscy chcieli się zapisać na szczepienie

Z powodu problemów z połączeniem ze specjalną infolinią, wiele osób udało się do punktów szczepień, by się zarejestrować. Zresztą seniorzy wiele spraw wolą załatwiać osobiście, twarzą w twarz. To co dzisiaj działo się pod przychodnią Gajda med przy ul. Piotra Skargi przeszło jednak najśmielsze oczekiwania.
Nasza czytelniczka, od które otrzymaliśmy zdjęcie była przerażona tym, co zastała tam z samego rana.
– Do części A w przychodni weszło jednocześnie aż 30 osób, musiała interweniować policja, przyjechały aż trzy radiowozy, bo ludzie stali jedni na drugich nie zachowywali żadnej odległości. Na ulicy taka zbita kolejka była aż do Świętojańskiej. Wcześniej chciałam się zapisać na szczepienie przez infolinię i gov pacjenta, ale tam widnieje informacja, że nie ma już zapisów. Stojąc w takim tłumie wielu zachoruje zanim zdążą się zaszczepić!
W internetowych komentarzach, rodzice maluchów korzystających z opieki medycznej w Gajda med, ze szczepień czy okresowych bilansów dla dzieci zdrowych, słusznie byli oburzeni faktem, że te zgromadzenia zagrażają  zdrowiu ich pociech i tego typu sytuacje są niedopuszczalne.
Od innych pułtuszczan wiemy, że udało im się zapisać seniorów na szczepienia w mniejszych ośrodkach na naszym terenie, np. w Zatorach czy Winnicy, gdzie takich problemów nie było.

Problemy z infolinią potwierdził rządowy profil na Twitterze poświęcony szczepieniom: “Obserwujemy spodziewane, zwiększone zainteresowanie. Może to wygenerować problemy po stronie operatorów (problemy z połączeniem, jakością połączenia etc.), jak i kolejkę na infolinii. Przy takim zainteresowaniu jest to niestety naturalne

Podczas piątkowej konferencji szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk przedstawił nowy sposób rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19. – Prosimy aby nie stać w kolejkach przed przychodniami. Zachęcamy seniorów do rejestracji za pośrednictwem nowego sposobu, czyli wysłania wiadomości SMS – powiedział.

Jak zarejestrować się na szczepienie? Można to zrobić na cztery sposoby:

Przez SMS

Aby zarejestrować się w ten sposób, należy wysłać SMS o treści SZCZEPIMY SIĘ na numer + 48 664 908 556. Dostaniemy SMS zwrotny, w którym będzie prośba o przesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszkamy. Trafimy do systemu, a gdy pojawi się nowa partia szczepionek i nowe terminy, oddzwoni konsultant i zaproponuje konkretną datę.

Ważne: tylko wysłanie komunikatu SZCZEPIMY SIĘ z polskimi znakami (“ę” na końcu wyrazu), gwarantuje otrzymanie wiadomości zwrotnej.

Poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989

Można zapisać się osobiście lub poprosić o to członka rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informacja z potwierdzeniem umówienia wizyty przyjdzie SMSem. Podczas rejestracji wybiera się konkretny termin oraz miejsce szczepienia.

Przez portal pacjent.gov.pl

Druga możliwość to umówienie wizyty przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W procesie rejestracji dostaniemy do wyboru pięć dostępnych terminów w punktach szczepień znajdujących się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Po dokonaniu rejestracji, na podany numer telefonu otrzymasz powiadomienie SMS. Kolejne powiadomienie przyjdzie na dzień przed terminem szczepienia.

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *