pultuszczak

Facebook
Precyzyjnie w Golądkowie

2022-04-28 9:41:34

Zespół Szkół w Golądkowie przygotowuje kadry dla nowoczesnej gospodarki, szkoli specjalistów, którzy będą przygotowani do obsługiwania inteligentnych pojazdów i maszyn rolniczych, wyposażonych w systemy elektroniczne i wykorzystujących nawigację satelitarną.

W ubiegłym tygodniu, szkoła na 2 dni zmieniła się w prawdziwe centrum rolnictwa precyzyjnego, gromadząc w swoich murach przedstawicieli firm działających w tej branży oraz nauczycieli techniki rolniczej z całej Polski. Nie zabrakło również Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Henryka Kowalczyka.

Organizatorem warsztatów było Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie oraz ZSCKR w Golądkowie. Wydarzenie stało się doskonałą okazją do wręczenia szkole Pucharu Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym. Nagrodę z rąk Ministra Rolnictwa odebrała dyrektor Ewa Leszczyńska, w towarzystwie nauczycieli przygotowujących uczniów do udziału w konkursie. To kolejny, niepodważalny dowód wysokiej jakości kształcenia w golądkowskiej szkole.

Młodzi ludzie, którzy wiedzą, jak znaleźć wspólny język z nowoczesną technologią, tacy jak Sebastian Stasiak – reprezentujący szkołę w konkursie, są i będą jednymi z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy.

Podczas konferencji wielokrotnie podkreślano, że nie ma innej drogi do postępu w rolnictwie niż rolnictwo precyzyjne, a edukacja w tym zakresie jest jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed szkołami rolniczymi w Polsce.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *