pultuszczak
POZWÓLMY RZECE PŁYNĄĆ

2023-09-26 1:20:22

Uczniowie PSP nr 4 im. Ireny Szewińskiej uczestniczyli w happeningu ekologicznym, który był zwieńczeniem projektu Czysta rzeka prawem każdego człowieka. W ramach projektu CZWÓRKA przeprowadziła cykl warsztatów, też konkursy i wycieczki edukacyjne, przygotowała “laboratorium wody”
– Mamy obowiązek dbać o przyrodę, by zostawić ją dla innych pokoleń taką, jaką zastaliśmy – tymi słowami zwrócił się do licznie zgromadzonych uczniów dyr. Krzysztof Łachmański. – Na naszych oczach następują z winy człowieka nieodwracalne zmiany. Tej degradacji musimy powiedzieć kategorycznie NIE.

A NIE powiemy wówczas, kiedy będziemy wyedukowani ekologicznie, stąd pomysł i realizacja projektu Czysta rzeka prawem każdego człowieka , przedsięwzięcia ważnego dla uczniów i młodzieży.

Projekt złożyło Stowarzyszenie Z SERCA, jego realizacja to koszt około 70 tysięcy zł. – A dzisiejszy happening poza aspektem edukacyjnym przewiduje również gry i zabawy związane z wodą, a służy integracji dzieci i młodzieży wokół ekologii, wokół tak ważnej dla każdego człowieka wody. W tym miejscu dziękuję Stowarzyszeniu Z SERCA, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – wiceprezes Kamili Mokrzyckiej, ministrowi Henrykowi Kowalczykowi i samorządowi Gminy Pułtusk, firmom POLMLEK i ISBUD.

Wiceprezes Mokrzycka: – Gratuluję panu dyrektorowi i jego zastępcom za dużą aktywność i ogromną wrażliwość ekologiczną – to trzeci już projekt, jaki razem realizujemy. Cieszę się, że młodzież CZWÓRKI dzisiaj dowie się, w jaki sposób prawidłowo chronić wodę, jak nią gospodarować i o nią dbać.

Happening ekologiczny był okazją do nagrodzenia zwycięzców konkursów: plastycznego – Rzeka w oczach dziecka, fotograficznego – Narew- pozwólmy rzece płynąć i literackiego – Człowiek i rzeka (nagrodzeni na prezentowanych zdjęciach).

Spotkanie prowadziły uczennice – Izabela Kurpiewska i Zuzanna Borek, i to one zaprosiły zebranych do oglądania występów scenicznych.

Grażyna M. Dzierżanowska

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *