pultuszczak
Powiat Pułtuski podpisał umowę na mobilny punkt pobrań COVID-19

2020-11-26 12:22:11

Powiat Pułtuski podpisał umowę z  firmą Corten Medic na otwarcie punktu pobrań COVID-19, udostępniając teren placu Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Białowiejskiej 5. Pobieranie materiału do badań odbywa się 7 dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 12.30 w postaci dwóch rodzajów testów:
– testy na przeciwciała IgM i IgG Anty-SARS-CoV-2,
– testy genetyczne wykrywające cząstkę koronawirusa w organizmie.
W dedykowanym punkcie diagnostyki COVID-19 realizowane są bezpłatne badania dla osób ze skierowaniem od lekarza POZ lub z Sanepidu oraz badania komercyjne – odpłatne.

Punkt jest czynny codziennie w godzinach 8:00-12:30
przy ul. Białowiejskiej 5 (Środowiskowy Domu Samopomocy) w Pułtusku
Informacje o testach oraz zapisy na wykonanie testów pod numerem
tel. 226 020 997

Aktualne zalecenia dotyczące przygotowania się do badania znajdują się m.in. na stronie: http://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran
Informacji udziela także sanepid i lekarz kierujący pacjenta.
Do mobilnego punktu pobrań najlepiej udać się własnym środkiem transportu. W drodze na badanie i z powrotem należy zachować zasady dystansu społecznego. Na badanie należy zabrać  ze sobą ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz długopis.
Wyniki badań wykonywanych na zlecenie NFZ, sanepidu lub lekarza POZ są możliwe do odbioru na stronie wskazanej przez personel laboratorium. Pacjent otrzyma indywidualny kod bezpośrednio po badaniu. Aktualnie czas oczekiwania na wyniki to 48-96 godzin.

Na badania komercyjne pacjent powinien przyjść z potwierdzeniem płatności przez stronę internetową:
http://www.cortenmedic.pl/corten-store/

Przypominamy, iż materiał do badań pobierany jest również w punkcie przy ul. Śniegockiego 3 ( parking przy Krytej Pływalni) – czynny codziennie w godzinach 8-14.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *