pultuszczak

Facebook
Potrzebni wolontariusze do hospicjum i ZOL

2023-05-10 7:49:21
W szpitalnym hospicjum i zakładzie opiekuńczo – leczniczym wolontariusze, obok wykwalifikowanego personelu medycznego, biorą czynny udział w opiece nad obłożnie i nieuleczalnie chorymi pacjentami. Grupa wolontariuszy gotowych poświęcić swój wolny czas i zaangażowanie, pomaga pacjentom i ich rodzinom podczas pobytu w hospicjum stacjonarnym i zakładzie opiekuńczo – leczniczym. Okazują ciepło i serdeczność osobom u kresu życia, pomagają rodzinom w towarzyszeniu pacjentowi. Ich pomoc jest nieoceniona.
To jest praca głównie na oddziale, bezpośrednio w towarzystwie chorego. Wcześniej na pewno chętni zostaną przygotowani poprzez odpowiednie szkolenie, na którym dowiedzą się, jakie czynności opiekuńcze mogą wykonywać oraz jak najlepiej wspierać pacjenta i jego bliskich. Będąc wolontariuszem można towarzyszyć pacjentowi i jego rodzinie w codziennych czynnościach, takich jak przygotowanie posiłku, wspólne czytanie książek, gazet czy oglądanie telewizji. Wszystko to będzie wynikać z aktualnych potrzeb pacjenta. Wolontariusz organizuje czas wolny pacjentom poprzez wspólne rozmowy, spacery czy modlitwę.
Chorzy często wolą porozmawiać o swoich problemach i lękach z wolontariuszami niż z personelem medycznym, czy nawet swoją rodziną. Ich problemy bowiem nie muszą należeć do sfery medycznej. Z rodzinami chorzy nie rozmawiają, aby nie przysparzać najbliższym dodatkowych zmartwień. Dlatego wolontariusz jako osoba neutralna, która poświęca swój czas choremu nie dlatego że musi, lecz dlatego że chce, jest często osobą, z którą chce on rozmawiać o swoich problemach.
W związku z dużym zainteresowaniem wolontariatem w pułtuskim hospicjum i ZOL, Gajda med informuje, że zapisy odbywają się i informacje na ten temat można uzyskać w sekretariacie szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku lub pod nr telefonu 23 691 99 01.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *