pultuszczak
Potrącił dziecko i uciekł

2023-08-17 2:20:03

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy.

Obywatelskim ujęciem zakończyła się przejażdżka 35-latka, który w chwili przekazania go mundurowym miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna najpierw uderzył w zaparkowany pojazd, a następnie potrącił 9-letnie dziecko i odjechał z miejsca zdarzenia. Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo na sprawcy zdarzenia ciąży odpowiedzialność, za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

We wtorek, 8 sierpnia, około godziny 13:35 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu dziecka przez kierującego pojazdem, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że przemieszczający się ulicami Wyszkowa mężczyźni zauważyli,  jak kierujący hyundaiem, najpierw  na ulicy Pogodnej uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd, a następnie potrącił dziecko i uciekł z miejsca zdarzenia. Świadkowie tej sytuacji natychmiast podjęli pościg za mężczyzną i ujęli kierowcę, którego przekazali policjantom.

Mężczyzną tym, okazał się być 35-letni mieszkaniec Wyszkowa. Badanie alkomatem wykazało, że w  jego organizmie znajduje się ponad 3 promile alkoholu.  W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali sprawcę zdarzenia, natomiast pojazd, którym kierował został odholowany na policyjny parking. Potrącone przez kierującego dziecko trafiło do szpitala.

Teraz skrajnie nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik, KPP w Wyszkowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *