pultuszczak

Facebook
Potrącenie rowerzysty

2021-08-13 12:40:52

10-latek potrącony przez kierującego samochodem. Chłopiec na rowerze wjechał na drogę, nie dając szans kierowcy opla na reakcję. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. To kolejne zdarzenie w ostatnim tygodniu z udziałem młodego rowerzysty

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu pułtuskiego. 10-latek na rowerze wjechał na drogę z parkingu wprost pod nadjeżdżający pojazd. Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policja przypomina o zasadach, które obowiązują rowerzystów:

1. Rowerzysta jest również uczestnikiem ruchu.

2. Rowerzysta jest zobowiązany do korzystania z drogi dla rowerów.

3. Kierującemu rowerem zabrania się jazdy obok innego rowerzysty, chyba że nie utrudnia i nie zagraża to bezpieczeństwu w ruchu drogowym

4. Dziecko do lat 10 kierujące rowerem jest pieszym. Z tego wynika, że nie może poruszać się po jezdni, ale tylko po chodniku.

5. Rodzicu pamiętaj, że jeśli Twoje dziecko nie skończyło 10 lat może kierować rowerem, ale tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

6. Jeżeli dziecko ma ukończone 10 lat może już samodzielnie prowadzić rower po publicznych drogach, ale musi posiadać Kartę Rowerową.

7. Nie przejeżdżamy na rowerze przez przejście dla pieszych. Przed przejściem dla pieszych należy się zatrzymać, zejść z roweru, rozejrzeć się i dopiero bezpiecznie przeprowadzić rower na drugą stronę jezdni.

8. Gdy chcemy jechać rowerem – załóżmy kask ochronny.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *