pultuszczak

Facebook
PÓŁ WIEKU RAZEM

2023-02-09 11:20:59

Złote Gody w gminie Obryte

 4 lutego odbyła się niecodzienna i piękna uroczystość – Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego czyli Złote Gody. Trzynaście par małżeńskich z terenu gminy Obryte obchodziło ten piękny Jubileusz. Obchody tego wyjątkowego święta zorganizowano dla małżeństw zawartych w roku 1972.
Z tej okazji, w kościele parafialnym w Obrytem odbyła się uroczysta msza święta w intencji Jubilatów, którą celebrował ks. Cezary Siemiński. Po zakończeniu uroczystości kościelnej, Jubilaci wraz z rodzinami i zaproszonymi gośćmi udali się do domu weselnego „Natalia”, gdzie wójt Gminy Obryte – Sebastian Mroczkowski wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Pana Andrzeja Dudę. Oprócz medali Jubilaci otrzymali specjalne legitymacje, pamiątkowe podziękowania oraz kwiaty.
Wójt gminy wyraził swe uznanie i podziękował Jubilatom za dochowanie danej sobie 50 lat temu przysięgi małżeńskiej. Podkreślił, iż przeżycie 50 lat razem było możliwe tylko dlatego, że małżonkowie darzyli się i wciąż darzą takim samym silnym uczuciem. Ponadto życzył Jubilatom długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz  zrealizowania wszystkich zamierzeń i planów życiowych.

Słowa podziękowania za trud w wychowaniu młodych pokoleń, jak też życzenia zdrowia i pomyślności na dalsze lata życia przekazał Jubilatom także sekretarz gminy Obryte – Mirosław Barszcz.

Uroczystość odbyła się w  przemiłej i ciepłej atmosferze – przy wspomnieniach, muzyce i tańcach.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali:   
– Jadwiga i Zdzisław Bajorek,
– Zofia i Jan Godlewscy,
– Teresa i Jerzy Kołodziejczyk,
– Wanda i Kazimierz Końscy,
– Helena i Wiesław Markowscy,
– Danuta i Piotr Otto,
– Barbara i Czesław Postek,
– Janina i Bronisław Postek,
– Teresa i Marek Rychlik,
– Zofia i Henryk Sitek
– Teresa i Lech Smyk,
– Marianna i Kazimierz Wielechowscy,
– Teresa i Eugeniusz Witkowscy.

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu.  Jesteśmy jednak dumni, że w naszej gminie tak wiele par małżeńskich może poszczycić się tak długim stażem. Jest to piękny przykład dla młodych pokoleń, że miłość, życzliwość i wzajemny szacunek jest gwarantem szczęśliwego małżeństwa.
źródło: gmina Obryte

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *