pultuszczak
Pogoda sprzyja

2023-10-04 10:31:09

Pogoda sprzyja intensywnym pracom budowlanym przy nowo powstającym skrzydle budynku Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pułtusku, w ramach zadania „Rozbudowa i przebudowa Przedszkola Miejskiego nr 5 w Pułtusku na potrzeby osób z niepełnosprawnościami”.

Dofinansowanie inwestycji: 5 579 988,07 mln zł,  pochodzi ze środków funduszu celowego: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za pośrednictwem Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej i samorządu województwa mazowieckiego.
Całkowita wartość zadania obejmująca wydatki kwalifikowane: 11 359 623,66 mln zł.

Całkowita wartość umowy z wykonawcą: 11 562 000,00 mln zł.  

W bieżącym roku planowane do wykonania są m.in. roboty ziemne, fundamenty
oraz zewnętrzna kanalizacja sanitarna.

Przypominamy, że zakres zadania obejmuje wybudowanie dwukondygnacyjnego nowego skrzydła budynku, połączonego łącznikiem z istniejącym obiektem Przedszkola
Miejskiego nr 5. Pozwoli to na uruchomienie nowych czterech oddziałów przedszkolnych (2 sale na piętrze i dwie sale na parterze).

Nowy budynek w całości został zaprojektowany i będzie wykonany ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Rozmieszczenie sal
oraz planowane wyposażenie obiektu uwzględnia potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami i umożliwi im aktywne uczestnictwo we wszelkiego rodzaju zajęciach. W wyniku realizacji zadania placówka zyska 100 dodatkowych miejsc dla dzieci.

Wykonawcą zadania jest firma P.H.U Budomur sp. z o.o. z siedzibą w Pułtusku.


źródło:  pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *