pultuszczak

Facebook
Podrzucili wersalkę

2023-03-09 1:20:03

Jak informuje Urząd Miejski, tuż przed 8 marca, na placu osiedlowym w pobliżu budynków przy alei Wojska Polskiego 13 (a, d, g, f) pojawiła się dużych rozmiarów zniszczona wersalka. Stało się to pod osłoną nocy, lecz oko kamery monitoringowej zarejestrowało to zdarzenie.

Termin wcześniejszego odbioru gabarytów już dawno minął, a najbliższy zaplanowano dopiero na koniec kwietnia. Poza tym, wersalkę ustawiono nie w pobliżu wiaty na odpady, lecz oparto ją o drzwi osiedlowej trafostacji (stwarzając zagrożenie pożarowe)!
Wyglądający koszmarnie mebel szpeci widok na niedawno wyremontowany i uporządkowany plac od strony ulicy.

Stąd apel o racjonalne postępowanie przy pozbywaniu się tego typu odpadów – o wystawianie gabarytów wyłącznie w pobliżu wiaty na odpady lub przy posesji – w przeddzień lub w godzinach porannych w dniu ich odbioru, jaki został przewidziany w harmonogramie. Jeżeli ktokolwiek miałby problem z harmonogramowym terminem pozbycia się gabarytów – może w dowolnym czasie w dni robocze dostarczyć je własnym środkiem transportu i przekazać nieodpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Płocochowie. W przypadku braku własnego środka transportu, istnieje możliwość domówienia z Pułtuskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych Sp. z o.o. przewózki odpadów gabarytowych do PSZOK za niewygórowaną opłatą.
źródło:pultusk.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *