pultuszczak

Facebook
PODEJRZANY W RĘKACH POLICJI

2022-01-04 1:49:49

Policjanci z pułtuskiej komendy zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o nieumyślne podpalenie budynku mieszkalnego przy ul. Traugutta. Mieszkaniec powiatu pułtuskiego usłyszał już zarzut i trafił pod dozór policji. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

W środę nad ranem, pułtuscy mundurowi otrzymali zgłoszenie o pożarze bloku wielorodzinnego, do którego doszło w Pułtusku. Żadna z osób tam zamieszkujących nie  odniosła obrażeń. Jednak ze  względu na zaistniałe zagrożenie i  niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru mieszkańcy zostali ewakuowani.

Już kilka godzin później,  kryminalni zatrzymali mężczyznę mogącego mieć związek ze sprawą. 19-latek w chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Kiedy wytrzeźwiał został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób w postaci pożaru, do którego się przyznał. Grozi mu nawet kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Renata Soból, KPP w Pułtusku

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *